Tą olbrzymią posiadłość kupisz za 3300 złotych. Co sprawiło, że luksusowa willa jest tak tania?

Dom za 3,3 tys. złotych w Detroit Detroit Land Bank Authority
Chociaż brzmi jak żart, jest to jak najbardziej realna oferta. Wytłumaczenie nie jest jednak zbyt przyjemne.
/ 08.04.2021 12:26
Dom za 3,3 tys. złotych w Detroit Detroit Land Bank Authority

Kupno domu to z reguły niebagatelny wydatek, który trzeba planować z ogromnym wyprzedzeniem, a często konieczne jest wzięcie kredytu hipotecznego na kilkaset tysięcy. A co, jeśli powiemy wam, że duży dom można kupić już za 3300 zł? Brzmi jak żart, ale jest to fakt. Co prawda nie mówimy o domu w Polsce, ale może za taką cenę warto rozważyć przeprowadzkę? 

Dom w Detroit za 3300 zł

Ogromna posiadłość w Detroit w USA została wybudowana w stylu Tudoriańskim. Ma piękne drewniane elementy, prawie 400 metrów kwadratowych działki, 69 okien i 7 pokoi. Cena w wysokości lekko poniżej 1000 dolarów, czyli ok. 3300 zł wydaje się więc pomyłką. Co się stało, że taka willa kosztuje tak śmieszne pieniądze?

Odpowiedź jest prosta, chociaż niezbyt przyjemna. W USA ogromne posiadłości można wylicytować za grosze na aukcjach komorniczych. Kiedy właścicielom dom zostaje odebrany na poczet niespłaconych długów, trafia na jawną aukcję. Tam ceny wywoławcze są z reguły symboliczne i wynoszą czasami nawet kilkaset dolarów. 

Oczywiście finalnie koszt domu z reguły wzrasta, jak to z licytacjami bywa. Jeśli będziemy mieć odrobinę szczęścia, możemy upolować wille podobne do tej w Detroit. W Europie również można znaleźć prawdziwe perełki wystawione na sprzedaż przez komorników. Możemy nabyć posiadłości np. w Hiszpanii, gdzie ceny potrafią być równie niskie, lub we Francji. Tam jednak domy na licytacjach kosztują już nieco więcej.

Zobacz też:
Co mówi o tobie twój numer domu lub mieszkania? Może wiele zdradzić
Kupili starą szopę, ale tego się nie spodziewali. Pod podłogą czaił się koszmar
Poczuła strumień zimnego powietrza zza łazienkowego lustra. To odkrycie mrozi krew w żyłach...

Redakcja poleca

REKLAMA