Domy we Włoszech za 1 euro fot. Adobe Stock

Polka pokazała domy we Włoszech za 1 euro. Jest tylko jeden haczyk...

Marzysz o sycylijskiej posiadłości z widokiem na morze? Teraz możesz mieć za symboliczną i śmiesznie niską kwotę.
/ 27.04.2021 10:20
Domy we Włoszech za 1 euro fot. Adobe Stock

Od pewnego czasu władze niewielkich włoskich miast podjęły zaskakującą decyzję. Przez coraz większą liczbę opuszczonych domów, których mieszkańcy albo wyjechali, albo zmarli, wystawiono je na sprzedaż za... 1 euro. Brzmi jak marzenie? Nie do końca tak jest. 

Polka pokazała domy za 1 euro we Włoszech

Ostatnio to tego „programu” dołączyło miasteczko Castiglione di Sicilia. Dom za niecałe 5 zł można kupić m.in. w Itali, Gangi, Sambuca di Sicilia czy San Piero Patti. Niestety, ta okazyjna cena domu to tylko ułamek kosztów, jakie trzeba ponieść przed przeprowadzką na bajeczny półwysep. 

Rezydencje za 5 zł pokazała na swoim koncie na YouTubie Paulina Wojciechowska, Polka mieszkająca na Sycylii. Nie tylko ujawniła, w jakim stanie są te domy, ale też jak wygląda proces ich kupna. Z jej relacji dowiadujemy się np. że oprócz symbolicznego 1 euro, to kupujący płaci za wypełnienie formalności. To może być nawet kilka tysięcy euro za notariusza. 

Mało tego, większość z domów za 1 euro wymaga gruntownego remontu. To oznacza kolejne kilka, a nawet kilkanaście tysięcy euro za renowację. 

Taki okazjonalny zakup trzeba więc dobrze przemyśleć. Co prawda zakup domu nawet za kilkanaście tysięcy euro w malowniczym włoskim miasteczku wciąż brzmi jak prawdziwa gratka.

Jednak musimy pamiętać, że są to miejscowości, którym grozi wyludnienie, więc nie ma w nich zbyt wielu rozrywek. Jest to oferta głównie dla osób marzących o spokojnym życiu z dala od innych. Skusilibyście się?

Czytaj także:
Te mieszkania do wynajęcia to prawdziwy koszmar. Nie uwierzysz, co oferują właściciele
Nikt nie chciał kupić tego domu, choć cena była naprawdę okazyjna. Wszystko przez okrutną zbrodnię
Poznaliśmy najbrudniejsze miasto w Polsce. Tam bakterie i drobnoustroje mają używanie