Wybór koloru ścian w mieszkaniu fot. Adobe Stock

Co mówi o tobie kolor ścian w twojej sypialni? Zdziwisz się, jak bardzo wpływa na twoje samopoczucie

Uniwersalna biel, tajemniczy fiolet, a może energetyczny żółty? Jakim kolorem pomalowane są ściany w twojej sypialni?
/ 29.03.2021 09:38
Wybór koloru ścian w mieszkaniu fot. Adobe Stock

Naukowcy od lat przekonują, że barwy, jakimi się otaczamy, mają ogromny wpływ na nasze życie. A przede wszystkim na nasze samopoczucie i energię. Dlatego kolor ścian w sypialni może wiele o nas powiedzieć. Chcesz wiedzieć, co twój mówi o tobie? Sprawdź! 

Żółty 

Żółty kolor to symbol optymistów i osób o ciepłej, opiekuńczej naturze. Co ciekawe, ten kolor wzmaga apetyt, więc uważaj na podjadanie nocnych przekąsek. Osoby otaczające się żółcią są postrzegani jako szczęśliwi i radości. 

Pomarańczowy

Wybrałaś do swojej sypialni pomarańczowy? Jesteś przyjacielska i ciepła, ale nieco zdystansowana. Cechuje się elegancja i wyczucie stylu. Masz duży potencjał artystyczny i jesteś bardzo kreatywna. Lubisz mieć kontakt z przyrodą. 

Czerwień 

Masz temperament! Osoby wybierające w swoim otoczeniu czerwony lubią zwracać na siebie uwagę i być w centrum zainteresowania. Jesteś pewną siebie ekstrawertyczką, która nie boi się wyzwań. 

Niebieski 

Wszelkie odcienie niebieskiego przyciągają osoby spokojne, wyważone i bardzo lojalne. Ten kolor pozwala się odprężyć i budzi pozytywne skojarzenia z naturą. Ciemne odcienie niebieskiego wybierają z kolei osoby pełne klasy i elegancji. 

Zielony

Zieleń najczęściej w swoim otoczeniu wybierają osoby towarzyskie, optymistyczne i mające silną więź z naturą. Kolor ten sprzyja kreatywności, a także uspokaja i pozwala odpocząć oczom zmęczonym od ekranów. 

Fioletowy 

Ten kolor przyciąga osoby tajemnicze, indywidualistów i introwertyków. W swoich pokojach częściej mają go kobiety niż mężczyźni. Jeśli twoja sypialnia jest fioletowa, prawdopodobnie lubisz się wyróżniać i masz wyrafinowany gust.

Szary 

Nie lubisz zwracać na siebie uwagi i szybko dostosowujesz się do sytuacji, w której się znajdujesz. Jeśli stawiasz w swoim otoczeniu na szarości, jesteś dość zachowawczą osobą i nie przepadasz za eksperymentami. 

Biały

Jeśli twoja sypialnia jest biała, są dwie opcje. Albo jesteś zachowawcza i nie lubisz nowości, albo wręcz przeciwnie - uwielbiasz zmiany i nie znosisz stabilizacji. Biel jest bowiem świetnym tłem dla innych kolorów i eksperymentowania z wystrojem. 

Zobacz też:
Co mówi o tobie twój numer domu lub mieszkania? Może wiele zdradzić
Kupili starą szopę, ale tego się nie spodziewali. Pod podłogą czaił się koszmar
Poczuła strumień zimnego powietrza zza łazienkowego lustra. To odkrycie mrozi krew w żyłach...