POLECAMY

5 miejsc, w których myśli i pracuje się kreatywniej

A tobie co zapewnia efektywne działanie? Co dodałabyś do tej listy?
9 miesięcy temu
5 miejsc, w których myśli i pracuje się kreatywniej fot. Archiwum prywatne
Warunki pracy przekładają się na jej efektywność. Dla niektórych idealnym miejscem do kreatywnego działania będzie cicha przestrzeń, inni docenią odgłosy natury, a jeszcze inni muzykę, radio, czy nawet hałas. Wybrałyśmy 5 miejsce, w których pracuje się zdecydowanie szybciej i efektywniej. Co dopisałybyście do tej listy? 

1. Własny dom

Jak mówi polskie przysłowie: "Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej". Domatorzy na pewno chętnie podpiszą się pod tym stwierdzeniem. Własny dom, ulubiona kanapa, ciepłe łóżko, kubek z herbatą albo po prostu własne biurko bywa dla niektórych azylem i jedynym słusznym miejscem skupienia. Ale nie każdy tak ma.
 
Fot. Archiwum prywatne

2. BUW (Biblioteka Uniwersytecka)

To miejsce, które doceniają szczególnie studenci i wykładowcy akademiccy. Mnóstwo książek, dużo miejsca i przede wszystkim cisza, czyli wszystko to, czego potrzebuje każdy, kto w skupieniu chce zająć się efektywną pracą. Latem i wiosną można pracować w słynnych, malowniczych ogrodach BUWu. Wystarczy tylko odpowiedni i lekki ultrabook, piękna pogoda oraz odrobina dobrych chęci.
 
Fot. Archiwum prywatne

3. Biura kreatywne

Nowoczesne, świeże wnętrza z mnóstwem stanowisk do pracy cieszą się ostatnia ogromnym powodzeniem. W miejscach kreatywnych możesz wynająć biurko, a w cenie pakietu masz dostęp do wi-fi, drukarki czy kuchni. Wystarczy własny komputer (najlepiej lekki) i praca robi się niemal sama! :) Czy w Polsce tego typu biura kreatywne w ogóle istnieje? Tak i to niejedno. My uwielbiamy warszawskie Brain Embassy, Campus Warsaw i Fantastic Studio.
 

4. Ogród

Latem nie ma chyba nic lepszego niż praca na łonie natury. Świeże powietrze, owoce, sok, hamak i lekki ultrabook to najlepsze zestawienie. W takim otoczeniu nawet robienie prezentacji czy wyliczeń rachunkowych może być przyjemne i kreatywne!

5. Kawiarnia

Znasz to uczucie, gdy podczas pracy w domu robisz milion najdziwniejszych rzeczy, a nie to, co powinnaś? Zamiast przygotować projekt, sprzątasz lub gotujesz? My też tak mamy! To dlatego wiele osób stara się pracować z dala od domu i wybiera najbliższą kawiarnię. Kawa, dobre ciastko i nieinwazyjna muzyka w tle dla niektórych to doskonałe warunki do pracy. 
 
Fot. Archiwum prywatne

Biblioteka, biuro kreatywne, ogród, kawiarnia. Wspólny mianownik? Mobilność!

W domu wolimy odpoczywać, niż pracować. Referaty, prezentacje, artykuły, czy dodatkowe projekty staramy się wykonywać w miejscach, które sprzyjają skupieniu. Stąd biblioteki i specjalne przestrzenie kreatywne są oblegane przez Polki i Polaków. Świadczy to o coraz większym poziomie naszej mobilności, a także o rozwoju.
Mobilności nie byłoby bez przenośnych urządzeń. Jaki komputer będzie najlepszym wyborem dla ambitnej Polki pragnącej się realizować? My wybieramy Huawei MateBook X, bo jest dopasowany do kobiecych potrzeb. Po pierwsze - kwestie gabarytów. Ultrabook jest naprawdę ultracienki i lekki. Do tego ma pasywne chłodzenie i jest imponująco szybki. Urządzenie działa w oparciu o znany system Windows, co jest dodatkowym atutem. Huawei MateBook X jest też bardzo designerski i świetnie wygląda w każdej przestrzeni. Nieważne, czy będzie to pokój, kuchnia, biuro, biblioteka, czy ulubiona kawiarnia. 
 
 
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/4 miesiące temu
To wszystko zależy, ale najważniejsze to mieć fajną fajną pracę ogólnie, zeby taką mieć warto zainwestować w dobre CV, im lepsze tym lepiej się wyróżniamy! Ja ostatnio korzystałam z szybkiecv.pl/, tam ejst duży wybór szablonów i tak prosto robi się tam CV, ogólnie ten kreator ejst super!