Co robić w długi weekend - Zaplanuj krótki urlop - Rok 2016

weekend fot. Fotolia
Zobacz ile za nami, a ile przed nami wolnych dni! Oraz co i jak zaplanować w 2017 roku.
Joanna Mroczkowska / 31.10.2016 14:36
weekend fot. Fotolia

Oprócz weekendów, co roku możemy cieszyć się dodatkowymi 13 dniami wolnymi. W 2016 mieliśmy ich zaledwie 9. Niestety 3 dni ustawowo wolne od pracy wypadły w niedzielę. A tego nie możemy sobie w żaden sposób odbić. Mimo wszystko, bieżący rok był dla nas bardzo przychylny. Póki co mogliśmy korzystać z 6 długich weekendów. Przed nami jeszcze 2!

Sprawdź dni wolne od pracy w 2017 roku

Co nas jeszcze czeka w 2016 roku?

Osoby, które nie rozpoczęły listopada 4-dniowym weekendem mogą sobie to odbić wyjeżdżając na krotki urlop już 10. listopada. Piątek 11 jest wolny, więc weekend możemy rozpocząć uciekając z miasta już w czwartek wieczorem.

Ostatni długi weekend, jaki czeka nas w tym roku to święta. 3-dniowy weekend rozpoczniemy w wigilię. Do pracy wrócimy dopiero 27 grudnia. Niestety sylwester wypada w sobotę, dlatego 2017 rok rozpoczniemy już od poniedziałku 2 stycznia.

Sprawdź, jak wygląda rok szkolny 2016/2017

Jak wyglądają dni urlopowe na świecie?

W Polsce ustawowo przysługuje (oczywiście osobom z umowami o pracę) 21-26 dni urlopowych - w zależności od stażu. Nie jesteśmy najlepsi, bo Francuzom i Finom przysługuje ich aż 30. A, co jeśli się tyczy świąt państwowych i kościelnych? Jak wypadamy na tle innych krajów?

Mamy lepiej niż Rumuni, czy Brytyjczycy. Ci mają zaledwie 28 dni wolnych od pracy, wyłączając weekendy, ale wliczając urlop. Finom, Francuzom i Hiszpanom przysługuje 14 dni świątecznych (nam 13). Ci ostatni mogą również liczyć na 15 dni wolnego z okazji... ślubu. Zaś w Chinach piątkowe popołudnia są wolne, by ułatwić mieszkańcom tego prawie półtoramiliardowego państwa podróżowanie.

Jak się okazuje, inni mają lepiej, ale i tak nie mamy na co narzekać!

Redakcja poleca

REKLAMA