Teraz Polka! - Alicja Sajewicz

Ta kobieta udowadnia, że nawet najbardziej szalona rewolucja zawodowa może się udać. Poznajcie naszą bohaterkę kolejnego odcinka Teraz Polka! - Alicję Sajewicz.
Anna Kowalczyk / 13.02.2017 05:16

Kim jest Alicja Sajewicz?

Kiedyś dziennikarka radiowa i telewizyjna, dziś rzemieślniczka i właścicielka prężnie rozwijającej się marki Wenska Leather Goods.

Alicja Sajewicz udowadnia, że nawet najbardziej szalona rewolucja zawodowa może się udać. Po półtorej dekady pracy  w mediach posłuchała wewnętrznego głosu, który od dawna pchał ją do prac manualnych.

Pytani o nią bezdomni odpowiadają zgodnie: „Dobry człowiek. Po prostu, dobry człowiek”. Teraz Polka! Kasia Nicewicz

Od zawsze zakochana w naturalnych tworzywach postanowiła skupić się na skórze i poświęcić rzemiosłu kaletniczemu. Nie chciała jednak po prostu zostać kolejną młodą projektantką hipsterskiej marki modowej, która nie ma pojęcia o tym, jak powstają sprzedawane przez nią przedmioty. Znalazła nauczyciela zawodu i spędziła wiele miesięcy w brudnym warsztacie od podstaw ucząc się pracy ze skórą.

Musiała też pokonać liczne uprzedzenia swojego mistrza, który z początku traktował pomysł Alicji jako fanaberię „paniusi z telewizji” i nie ułatwiał jej zadania. Udowodniła, że się mylił.

Historia Alicji to dowód, że nie ma pomysłu na biznes zbyt szalonego i odległego od dotychczas wykonywanej profesji, którego nie warto by było przynajmniej przetestować. To też opowieść o tym, że spełnianie zawodowych marzeń wymaga nie tylko poświęceń, ale też pozwala odzyskać wolność i czas dla najbliższych. To historia pasji odziedziczonej w genach i rodzinnej miłości, która pomaga tej pasji rozkwitnąć.

Nie sposób jej zaszufladkować i opisać w kilku zdaniach. Teraz Polka! Aleksandra Kasprzyk

KOMENTARZE (1)

Redakcja poleca

REKLAMA