Anja Ringgren Lovén najbardziej inspirującym człowiekiem świata

Anja Ringgren Lové najbardziej inspirującuy człowiek świata fot. Facebook Anja Ringgren Lové
"Gdyby odwaga miała imię, nazywałaby się Anja Ringgren Lovén".
Edyta Liebert / 05.10.2017 12:24
Anja Ringgren Lové najbardziej inspirującuy człowiek świata fot. Facebook Anja Ringgren Lové

Pokonała samego Papieża i Obamę, choć nie spodziewała się, że jej praca zostanie zauważona. Anja Ringgren Lovén, Dunka mieszkająca w Nigerii, została uznana za najbardziej inspirującego człowieka na świecie. Tytuł przyznał austriacki magazyn "Ooom".

Człowiek dobrej woli

Anja od 5 lat mieszka w Nigerii i prowadzi sierociniec. O jej działalności jako wolontariusza świat dowiedział się na początku 2016 roku, kiedy kobieta adoptowała 2-letniego nigeryjskiego chłopca porzuconego przez rodziców po tym, jak uznali, że dziecko jest czarownikiem. Anja zaopiekowała się nim, dała mu na imię Hope (nadzieja).

- 20 miesięcy wcześniej sama zostałam matką i kiedy zobaczyłam tego chłopca, myślałam o moim synu - mówiła w wywiadzie. - To było dla mnie jasne, że z całych sił będę walczyć, by ten chłopiec przeżył - powiedziała Anja w rozmowie dla independent.co.uk.

Jej nieustające wysiłki, by pomagać opuszczonym dzieciom w Nigerii napawają nas nadzieją i zachęcają, by robić to samo.

Kobieta, która inspiruje bardziej, niż politycy i duchowni

W zestawieniu znaleźli się: Barack Obama, Papież Franciszek, Dalajlama, Leonardo Di Caprio, Charlize Theron i Mark Zuckerberg. Ona sama jest zaskoczona wyróżnieniem.

- To niesamowite. Brak mi słów, jestem zaszczycona. Nie jestem jednak sama. Otaczają mnie najpracowitsi i najbardziej oddani członkowie zespołu na świecie" - skomentowała skromnie Anja Ringgren Lovén na swoim Facebooku.

Gratulacje! Oby więcej takich nagród dla wspaniałych, nietuzinkowych kobiet.

 Jej działalność doczekała się telewizyjnej wersji dokumentalnej. "Anja i przeklęte dzieci" - premiera w sobotę 7 października 2017 roku o godz. 19:00 na kanale Nat Geo People.
 

Toksyczne torebki i buty. Nosi je większość z nas z dumą, a powinna ze wstydem

Redakcja poleca

REKLAMA