Najlepszy czas na dziecko fot. Adobe Stock

Znamy optymalny czas na zostanie mamą. Naukowiec podał dokładny wiek

Kiedy jesteśmy najbardziej gotowe na zajście w ciążę?
/ 29.12.2020 10:48
Najlepszy czas na dziecko fot. Adobe Stock

Życie każdego człowieka toczy się w swoim własnym tempie i nie możemy temu zaprzeczyć. Każdy sam dojrzewa do założenia rodziny, zmiany pracy czy przeprowadzki. Wygląda więc, że nie da się określić jednego dobrego momentu na zostanie rodzicem. A może to jednak możliwe?

Najlepszy wiek na urodzenie dziecka

Amerykański socjolog z Uniwersytetu Teksańskiego w Austin, John Mirowsky przeprowadził wywiady z niemal 1900 matkami i na tej podstawie określił „idealny wiek” na zajście w ciążę. Wyniki jego analizy przedstawił portal „Psychology Today”.

Ekspert wziął pod uwagę trzy główne aspekty związane z macierzyństwem: kondycję fizyczną, psychiczną i skutki uboczne ciąży, występujące w organizmie kobiety. 

Kobiety cieszące się najlepszą kondycją, rodzą statystycznie mając 29 lat. Najzdrowsze okazują się 30-latki. Z kolei najmniej efektów ubocznych ciąży, doświadczają mamy 34-letnie - przekazał Mirowsky

Z analizy socjologa wynika więc, że idealna średnia wieku na urodzenie dziecka, wynosi nieco ponad 31 lat. Wtedy zarówno aspekty fizyczne, finansowe i psychiczne w naszym życiu mają nam zapewnić odpowiednią stabilizację. Dzięki temu najlepiej sprostamy nowym obowiązkom, jakie przynosi nam macierzyństwo.  

Może cię też zainteresować: 
Ślub symboliczny - popularna alternatywa dla tradycyjnych zaślubin. Na czym polega?
Ta suknia ślubna to hit na Instagramie! Nigdy nie widziałyśmy piękniejszej
Na którym palcu nosi się pierścionek zaręczynowy?