drogie hotele nad Bałtykiem fot. Adobe Stock

Drożyzna nad morzem! W cenie 7 noclegów nad Bałtykiem możesz mieć wakacje all inclusive za granicą

W tym roku ceny nad Bałtykiem poszybowały w górę nie tylko w restauracjach. Okazuje się, że w cenie 7 nocy spędzonych nad polskim morzem można... pojechać na wakacje all inclusive za granicę.
Urszula Wilczkowska / 23.07.2020 09:06
drogie hotele nad Bałtykiem fot. Adobe Stock

Drożyzna nad Morzem Bałtyckim nie przestaje nas zaskakiwać. Chociaż zewsząd dobiegają oburzone głosy osób, które twierdzą, że wcale nie jest drożej, fakty wyglądają zupełnie inaczej - szczególnie w dużych nadmorskich miejscowościach, które w okresie wakacyjnym są prawdziwą mekką dla turystów.

Paragony z nadmorskich restauracji podbijały internet już jakiś czas temu i wywołały prawdziwą lawinę komentarzy. Kolejni urlopowicze dzielili się na portalach społecznościowych rachunkami z knajp, barów, a nawet... toalet. Okazuje się, że i niektóre hotele w tym roku wypadają mało konkurencyjnie nawet w porównaniu z wakacyjnymi kurortami za granicą.

Nocleg nad Bałtykiem nawet 64% droższy niż za granicą

Portal Rankomat.pl porównał dane z najpopularniejszych platform do rezerwacji noclegów i innych wyszukiwarek hoteli. Okazuje się, że za 7 nocy w trzygwiazdkowym hotelu nad Bałtykiem 2 osoby średnio muszą zapłacić prawie 3000 złotych. Najtaniej jest w Kołobrzegu (2267 zł) i Ustce (2353 zł), zaś najdrożej w Świnoujściu (3072 zł) i Sopocie (3077 zł). W Międzyzdrojach i Łebie te ceny wahają się w granicach 2800-2850 zł.

We wszystkich tych ofertach zawarte są śniadania, a obiady można dodatkowo dopłacić - ceny wahają się od 500 do nawet 1000 zł. Ceny śniadań poza ofertą hotelową to od 20 do 80 zł, a ceny obiadów - od 15 do kilkuset złotych. Gdzie jest najdrożej? Jak podaje Rankomat.pl, najwięcej zapłacimy w renomowanych restauracjach, tuż przy plaży oraz w centrum nadmorskich kurortów.

Jak sytuacja wygląda za granicą? Za 7 nocy w trzygwiazdkowym hotelu (ze śniadaniami), przelot, obiady dla 2 osób, codzienne piwo, butelkę wina oraz zwiedzanie i inne rozrywki zapłacimy: 

  • na greckim Rodos - 2997 zł;
  • Bułgaria, Burgas - 2894 zł;
  • Chorwacja, Riwiera Makarska - 3117 zł.

Źródło: rankomat.pl

To też może cię zainteresować:
Drogie restauracje nad Bałtykiem? To nic w porównaniu z... cenami toalet
Uwaga na oszustwa na bon turystyczny. Można stracić ogromne kwoty
Sanepid przebadał nadmorskie lodziarnie. Nieprawidłowości odkryto w połowie z nich

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)