Wprowadzono zakaz rozkraczania się przez mężczyzn w komunikacji miejskiej

Mężczyzna w rozkroku fot. kolaż polki.pl
Przypominamy, że głośne słuchanie muzyki również jest niedozwolone.
Edyta Liebert / 19.07.2017 11:33
Mężczyzna w rozkroku fot. kolaż polki.pl

Niezależnie od tego, jakim środkiem komunikacji miejskiej się poruszasz, i czy jesteś w Polsce, Niemczech czy Francji, dotknie cię i zdenerwuje ten sam widok: siedzącego rozkrokiem mężczyzny. Hiszpania, a konkretnie Madryt, powiedziała dość!

Widok siedzącego faceta z szeroko rozstawionymi nogami drażni chyba większość pań, a wśród wywołało wśród feministek wywołało falę oburzenia do tego stopnia, że przygotowały petycję wnoszącą o zakaz „rozkraczania się ” w komunikacji męskiej. Taka pozycja zajmuje dwa lub nawet trzy miejsca w autobusie czy metrze, a najczęściej po prostu utrudnia innym pasażerom stanie czy siedzenie podczas jazdy. Uwaga, podpisało się pod nią... 11,5 tysiąca osób!

Uwaga! Dwie partie ciastek wycofane ze sprzedaży!

Madryt już nie w rozkroku! Wie, co robić

W tym momencie zachęcamy do odwiedzenia Madrytu, który powinien posłużyć za przykład dla innych aglomeracji. Tamtejsza komunikacja miejska wprowadziła zakaz rozkładania nóg przez mężczyzn! W środkach komunikacji zainstalowano specjalne tabliczki. Informują one o zakazie siadania z szeroko rozstawionymi nogami. Przewidziana jest kara grzywny za nieprzestrzeganie przepisu!

Pozycja "na samca" po prostu jest nietaktowna

Niektórym z nas niemalże nóż się w kieszeni otwiera na widok mężczyzn (lub nastolatków), którzy zasiadają w metrze, tramwaju czy autobusie w ten sposób. Nie dość, że to kłopotliwe dla współuczestników jazdy, to dodatkowo po prostu nietaktowne i nieeleganckie! Może panowie w końcu nauczą się, jak poprawnie siadać?

Hurra, a kiedy w Polsce?

Zakaz jest traktowany na równi z zakazem palenia papierosów czy słuchania głośniej muzyki. Wszedł w życie z początkiem czerwca. Może coś takiego przydałoby się chociażby w większych miastach w Polsce?

Nie musisz wydawać milionów, żeby poczuć się jak w raju! 7 najlepszych plaż w Europie