Włoskie miasteczko zapłaci 20 tys. euro, żebyś tam zamieszkał. Trzeba spełnić tylko 2 warunki

Włoskie miasteczko fot. Adobe Stock, Ekaterina Belova
Piękne widoki, śródziemnomorski klimat i spokojni mieszkańcy. Czego chcieć więcej?
/ 24.05.2021 11:55
Włoskie miasteczko fot. Adobe Stock, Ekaterina Belova

Kto z nas czasami nie marzył o wielkich zmianach i przeprowadzce w jakieś piękne i ciepłe miejsce. Niestety, na przeszkodzie w spełnieniu tego marzenia często stawały kwestie pracy lub finansów. Teraz jednak mamy szansę jedną na milion. Jedno z włoskich miasteczek jest gotowe zapłacić każdej osobie, która będzie chciała w nim zamieszkać.

Włoskie miasteczko zapłaci mieszkańcom za przeprowadzkę

Mowa o bajkowym Santo Stefano di Sessanio, miasteczku w centralnych Włoszech, położonym między Rzymem a Pescarą. Z powodu starzenia się społeczności władze zdecydowały się na nietypowe rozwiązanie. Zapłacą młodym osobom, które będą chciały zamieszkać w miasteczku i rozpocząć tam działalność gospodarczą. I to niebagatelną sumę, bo aż 20 tys. euro. 

Niczego nikomu nie sprzedajemy. To nie jest biznesowe posunięcie. Chcemy tylko by wioska mogła dalej żyć - przekazał burmistrz Fabio Santavicca w rozmowie z CNN Travel

Santo Stefano di Sessanio na 115 mieszkańców wioski jedynie 20 z nich ma mniej niż 13 lat. Żeby przyciągnąć młodych mieszkańców rada miejska będzie im płacić co miesiąc nawet do 8 tys. euro aż przez 3 lata. Jednorazowo otrzymają też wypłatę o wysokości 20 tys. euro, którą mają przeznaczyć na rozpoczęcie działalności gospodarczej.

To nie koniec. Osoby, które zamieszkają w miasteczku będą mogły liczyć na znacznie niższe opłaty za mieszkanie. Na podobne rozwiązanie zdecydowały się także miejscowości Santa Fiora i Rieti. Tam również władze zapłacą za mieszkanie. Z kolei inne włoskie miasta oferują zakup domów za 5 zł

Żeby dostać się do projektu trzeba jednak spełnić kilka warunków. Jakich? Aby otrzymać dofinansowanie należy:

  • być stałym mieszkańcem Włoch lub obywatelami Unii Europejskiej,
  • mieć nie więcej niż 40 lat. 

Czytaj także:
Te mieszkania do wynajęcia to prawdziwy koszmar. Nie uwierzysz, co oferują właściciele
Nikt nie chciał kupić tego domu, choć cena była naprawdę okazyjna. Wszystko przez okrutną zbrodnię
Poznaliśmy najbrudniejsze miasto w Polsce. Tam bakterie i drobnoustroje mają używanie

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA