Przyszedł na świat noworodek o wadze 6,7 kg fot. Adobe Stock

W Teksasie przyszło na świat rekordowo duże niemowlę. Ile ważyło?

Noworodek podbił rekord szpitala w Arlington w Teksasie. Chłopiec w momencie urodzenia ważył niemal 7 kilogramów.
/ 03.01.2019 10:54
Przyszedł na świat noworodek o wadze 6,7 kg fot. Adobe Stock

W grudniu w szpitalu Arlington Memorial urodził się największy noworodek, który przyszedł na świat w tej placówce. Chłopiec w momencie urodzenia ważył 6,7 kilograma - poinformował CNN.

Rekordowo duży noworodek

14 funtów i 13 uncji, czyli około 6 kilogramów i 725 gramów - taką wagę noworodka zanotowali lekarze w dokumentacji porodu. Dziecko urodziło się w grudniu 2018 roku przez cesarskie cięcie. To rekord szpitala Arlington.

Chłopiec nazywa się Ali James Medlock i jest drugim dzieckiem swoich rodziców. Jego starsza siostra po urodzeniu ważyła 4 kilogramy. Rodzice chłopca spodziewali się, że ich kolejny potomek również będzie duży, lecz waga chłopca zaskoczyła zarówno ich, jak i lekarzy, którzy przyjmowali poród. Szczęśliwi rodzice wierzą, że ich syn jest wyjątkowy, a wysoka waga urodzeniowa zwiastuje ogromne osiągnięcia w przyszłości.

Jest stworzony do czegoś wielkiego. Może nie do piłki nożnej, wszyscy to powtarzają
- powiedziała Jennifer Medlock w rozmowie z mediami.

Mały Ali pierwszy tydzień życia musiał spędzić w szpitalu. Chłopiec miał niski poziom cukru i płytek krwi. Stan dziecka uległ poprawie. Obecnie Ali czuje się dobrze.

Jennifer Medlock cierpi na zespół policystycznych jajników oraz zaburzenia hormonalne, które utrudniały jej zajście w ciążę z pierwszym dzieckiem. Starsza siostra Aliego przyszła na świat dzięki skutecznej terapii leczenia niepłodności.

Przeczytaj:
11-letnia dziewczynka urodziła dziecko w szpitalu w Gdańsku. Sprawą zajęła się prokuratura
„Wyszłam na chwilę z łazienki, sprawdzić pranie”. Jej 13-miesięczny synek zaczął się topić w wannie