nie miał maseczki ochronnej, zaczał udawać psa przed policją fot. Adobe Stock

Udawał psa, żeby... nie zakładać maseczki ochronnej. Zostanie ukarany za zakłócanie porządku publicznego

Ludzie wiele wymyślą, by uniknąć mandatu za brak maseczki ochronnej. Dla tego mężczyzny skończyło się to nie jednym, a dwoma mandatami.
Urszula Wilczkowska / 25.08.2020 08:11
nie miał maseczki ochronnej, zaczał udawać psa przed policją fot. Adobe Stock

Do tej kuriozalnej sytuacji doszło w miejscowości Cangas de Onis w północnej części Hiszpanii. Jak informuje dziennik „El Comercio”, policjanci zatrzymali tam dwóch mężczyzn spacerujących bez maseczek. Gdy chcieli wystawić im mandat, jeden z nich uznał, że dobrym pomysłem będzie wytłumaczyć się z braku zasłoniętych ust oraz nosa tym, że... jest psem, a psy nie muszą nosić maseczek. Policjanci nie uznali tego jednak za przejaw dobrego humoru.

Udawał psa, by nie odstać mandatu

Całe zajście sfilmowali zaciekawieni gapie z okolicznych mieszkań. Na krótkim filmie widzimy, jak mężczyzna chodzi na czworaka po chodniku, szczeka i udaje, że oddaje mocz. Policjanci z początku byli cierpliwi i czekali, aż ta błazenada się skończy. I skończyła się - ale z pewnością nie tak, jak chciał lekkomyślny Hiszpan.

Policjanci bowiem zwrócili się o wsparcie do Gwardii Cywilnej, wraz z którą powstrzymali spacerowiczów. Oprócz mandatu za brak maseczek mężczyźni zostali ukarani także grzywną za zakłócanie porządku publicznego. Każdy z nich może liczyć się z karą o wysokości przekraczającej 600 euro. Mężczyźni w chwili zatrzymania, jak można się domyślić, byli nietrzeźwi.

W Hiszpanii nakaz noszenia maseczek ochronnych obowiązuje także na świeżym powietrzu i nawet w sytuacjach, w których da się zachować bezpieczny dystans. To jeden z krajów, w których koronawirus siał największe spustoszenie. W drugiej fali zachorowań odnotowano już około 150 tysięcy nowych przypadków zakażeń.

W Polsce niestety ludzie często podchodzą do obowiązku noszenia maseczek równie beztrosko, ale i u nas policja ostatnio wzięła się za nieuważnych spacerowiczów. Chociaż nie obowiązuje, póki co nakaz noszenia maseczek w otwartej przestrzeni, policjanci wystawiają mandaty między innymi w galeriach handlowych i dworcach.

Źródło: rmf24.pl

To też może cię zainteresować:
Czy rozpoczęcie roku szkolnego będzie przesunięte? Pierwsze zakażenia wśród nauczycieli
Zaskakujące wyniki badań niemieckich ekspertów: koronawirusem zarażamy się głównie w domu
Będzie dodatkowy zasiłek opiekuńczy dla rodziców. Rząd podał warunki otrzymania pieniędzy