plaża fot. Adobe Stock

Tragedia w Ustce. Utonęły dwie osoby. Czy ta czarna seria się skończy?

Tonących zauważyli turyści spacerujący po plaży. Ratownicy natychmiast ruszyli na ratunek, ale już było za późno.
Małgorzata Germak / 10.09.2018 12:18
plaża fot. Adobe Stock

Ratownicy na każdym kroku ostrzegają przed groźnymi falami i prądami w Bałtyku. Apelują o rozwagę i kąpanie się w miejscach do tego wyznaczonych. Niestety, w ciągu ostatniego miesiąca nad polskim morzem doszło do kilku tragedii. A w miniony weekend utonęły kolejne dwie osoby. Pływały w niestrzeżonym miejscu.

„Wspomnienie twarzy tej dziewczynki nie daje mi spać”. Wstrząsające wyznanie ratownika z Darłówka

W Ustce utonęły dwie osoby

W sobotę 8 września dwóch mężczyzn – 41- i 79-letni – postanowili wykąpać się w morzu. Wybrali niestrzeżony odcinek plaży. W pewnej chwili spacerujący nieopodal turyści, zauważyli, jak mężczyźni się topią. Wezwali ratowników. Ekipa ruszyła skuterem na ratunek.

Ratownicy znaleźli w wodzie jednego z mężczyzn, przetransportowali go na brzeg, gdzie czekał na niego zespół ratowniczy. Niestety nie udało się go uratować. Gdy ratownicy dotarli do drugiego mężczyzny, był nie przytomny. Mimo reanimacji on też nie przeżył.

Policja zajęła się tą sprawą. Ma zbadać okoliczności tragicznego zdarzenia. „Będziemy wyjaśniać okoliczności śmierci tych osób” – zapowiedział w tvn24 nadkom. Robert Czerwiński ze słupskiej policji.
Wiadomo, że ofiary pochodziły w woj. łódzkiego i prawdopodobnie były rodziną.

Czarne statystyki utonięć

Podczas tegorocznych wakacji utonęło aż 188 osób – podaje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Większość ofiar śmiertelnych to mężczyźni. Najczęściej do utonięć dochodzi w woj. pomorskim.
O tym, jak niebezpieczny jest Bałtyk, zaczęto głośno mówić i przestrzegać, od tragedii w Darłówku. Przypomnijmy – 14 sierpnia utonęła trójka rodzeństwa – Kacper, Kamil i mała Zuzia. Dzieci kąpały się przy falochronie, kiedy mocno wiało i były duże fale. Woda porwała je. Nie udało się ich uratować.

Tragedie nad polskim morzem:Trójka młodych nocą kąpała się w morzu w Łebie. 18-latka nie żyje, 21-latek zaginąłUstce tonęły dwie dziewczynki. Ich opiekunowie zajęci byli rozkładaniem parawanów na plaży„Gdy się widzi taką małą dziewczynkę, to serce pęka”. To on wyłowił ciało 11-latki, którą z rodzeństwem porwały fale Bałtyku

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)