Świąteczna reklama Allegro

Nie telefon, nie telewizor, nie najnowsza konsola do gier. W grę wchodzi coś ważniejszego. Coś, o czym wielu zapomina mimo świątecznego czasu ...

Jest zima, okres świąteczny. Nasz bohater to starszy, sympatyczny pan. Ma wprawdzie ukochanego psa, ale od razu widać, że jest samotny. Wykonuje zamówienie. Otrzymuje paczkę. Co jest w środku? Słownik do nauki języka angielskiego. Mężczyzna od razu przechodzi do działania. Rozkleja karteczki w zasadzie wszędzie. Na lustrze, na kubku, na ścianie, a nawet na nosie swojego ukochanego psa. Starszy pan nie traci czasu, a jego aktywna nauka wywołuje wiele pozytywnych emocji. W tramwaju rozmawia po angielsku, ćwiczy wymowę, słówka, akcent. Też zastanawiasz się: po co?

Zobacz najpiękniejszą wzruszającą reklamę świąteczną lotniska

Wszystko wyjaśnia się, gdy nasz bohater otrzymuje drugą przesyłkę. To niewielka torba podróżna. Spakowany, żegna się z pieskiem i przyjaciółką, a następnie wyjeżdża. W tym momencie przydają się chusteczki. Podróżuje pociągiem, samolotem i taksówką aż w końcu dociera do celu. Jest przed domem, jak się potem okazuje - przed domem własnego syna. Wchodzi do środka. Wita się z dorosłym już dzieckiem, jego żoną i anglojęzyczną córeczką. Teraz wszystko jest już jasne. Mężczyzna uczył się angielskiego, by w Święta być bliżej rodziny...

A ty, czego szukasz w święta?

Święta? Czas wolny, urlop, dużo jedzenia, sporo alkoholu, rodzinne spotkania - czasem szczere, czasem wymuszone, do tego telewizor i filmy, czyli obraz świąt wielu Polaków. Ale czy serio o to chodzi? Zapominamy o bliskości, o emocjach, o rodzinie i przyjaźni. W zamian za to zadowalamy się sztuczną "christmasową" otoczką. A szkoda. 

Najlepszym prezentem jest czas spędzony z wami - zobacz tę reklamę świąteczną

Na przeciw wychodzi Allegro. Zadziwiające, że internetowa platforma handlowa pokazuje, czym powinny być  Święta i robi to w tak subtelny sposób, że aż chce się to oglądać (w przeciwieństwie do wielu innych reklam). 

KOMENTARZE (4)