Smog niemal w całej Polsce: najgorze w Warszawie, Krakowie i Kielcach

Smog
Ostatni tydzień nie należał do najlepszych pod względem anomalii pogodowych. Jak nie mróz, to mgła, która wcale mgłą nie jest. To smog.
Smog

Też masz problem ze snem, oddychaniem i koncentracją? Tak, to wina pogody, a dokładniej smogu, który pojawił się niemal nad całą Polską. Najgorzej jest w Warszawie, Krakowie i Kielcach. Ale to nie wszystko. Niebezpiecznie jest też w Częstochowie i w okolicach Piotrkowa Trybunalskiego. Jak się okazuje, dopuszczalny poziom pyłów został przekroczony prawie dwukrotnie w wielu polskich miastach (np. w stolicy).

Jak wygląda tzw. "świeże", polskie powietrze? To video przeraża

Czy jest się czego bać?

Eksperci z Warszawskiego Alarmu Smogowego ostrzegają przed zanieczyszczonym powietrzem. Sytuacja jest raczej zła. Smog negatywnie wpływa na nasze samopoczucie oraz zdrowie.

Macie maski? Jest tragicznie! W całej Warszawie jest bardzo źle, czuć smród mimo zamkniętych okien. Od wczoraj zanieczyszczenie powietrza stopniowo się zwiększa. Najpierw na przedmieściach, później doszło też do dzielnic centralnych. Przyczyną jest zalegające powietrze arktyczne i minimalny wiatr. Oddychamy tym co "produkujemy" na miejscu. Należy też unikać dużego wysiłku fizycznego na otwartym powietrzu i zaniechać palenia papierosów. W przypadku pogorszenia stanu zdrowia należy skontaktować się z lekarzem
–Warszawski Alarm Smogowy

Zamknięte szkoły w Rybniku! Wszystko przez smog

Piotr Kuczera - prezydent Rybnika zadecydował o zawieszeniu zajęć w przedszkolach i szkołach w dniach 10 i 11 stycznia. Przyczyna? Stężenie pyłu w powietrzu, które w nocy w Rybniku wynosiło aż 3126 % normy. To dlatego uczniowie mają pozostać w domu, a tym, którym rodzice nie są w stanie zapewnić opieki, zostaną udostępnione zajęcia opiekuńczo-wychowawcze.

Czy maseczki faktycznie chronią przed smogiem? Mamy opinię lekarza

Darmowa komunikacja miejska w Warszawie - 9.01.2017. Przyczyna? Smog

Na smog zareagował też Warszawski Ratusz. 9 stycznia został uznany dniem bezpłatnej komunikacji miejskiej w stolicy. Władze miasta chcą ograniczyć ilość spalin oraz zachęcić Warszawiaków do podróżowania transportem publicznym.

DARMOWA KOMUNIKACJA MIEJSKA w poniedziałek w #Warszawa. W związku z podwyższonym stężeniem zanieczyszczeń 9 stycznia warszawiacy pojadą transportem publicznym bezpłatnie. Wyłączamy kasowniki, włączamy kolejne środki w walce o #CzystePowietrzeDlaWarszawy. #OddychajWarszawo Michał Olszewski
- czytamy na oficjalnym koncie na Facebooku Miasta Stołecznego Warszawa

 

Smogowice #katolove #katowicenielizbona #katowice #poland🇵🇱 #polska #freezing #morning #smog #smogowice #strefakulturykatowice

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Михал Каспшак (@kaspshak)

 

Królestwo kominów #zima #smog #snieg #palisie

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika @kombinat___splatania

 

#wawel #-20 #smog #trzebabyloniewychodziczdomu 😷❄️

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Paweł Latocha (@platocha_krk)

Redakcja poleca

REKLAMA