Pokolenie dobrej szkoły? Tak będą wyglądać według MEN szczęściarze reformy edukacji

Happy, happy, happy people. Tak według MEN-u będą wyglądać absolwenci szkół objętych dobrą zmianą. Jedyne co ich czeka to sukces, szczęście i bogactwo. W mediach ruszyła właśnie ogólnopolska kampania reklamowa przedstawiająca nadchodzące zmiany w edukacji w samych superlatywach.
/ 16.01.2017 13:54

Dzięki branżowej szkole, jestem dziś stylistą wnętrz aut luksusowych. Dzięki podstawom programowania w szkole, jestem dziś właścicielem międzynarodowej firmy informatycznej, która tworzy rozwiązania dla całego świata i zmienia go na lepsze.

 

- słyszymy w spocie informacyjnym przygotowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

 

W internecie już pojawiają się pierwsze memy wyśmiewające nie tylko konstrukcję spotów, ale też ich wykonanie. Zwolennicy dobrej szkoły odbijają jednak pałeczkę twierdząc, że właśnie tak będą wyglądać za jakieś 13 lat losy wszystkich tych, którzy zostaną objęci dobrą szkołą.

 

Konwencja spotów przenosi uczniów do roku 2040, w którym już jako dorośli opowiadają o swoich sukcesach życiowych. Sukcesach dokonanych oczywiście za sprawą zmian dokonanych w systemie edukacji.

 

Ministerstwo Edukacji Narodowej za sprawą spotów emitowanych w telewizji, radiu i internecie chce przekonać wszystkich niedowiarków, że po zmianach w szkole będzie wspaniale.

 

Poza pięknymi, młodymi ludźmi z reklamy, o słuszności dobrej szkoły będą przekonywać także kuratorzy oświaty i wojewodowie, którzy do końca marca będą spotykać się z rodzicami, nauczycielami, dyrektorami szkół i samorządowcami. Czy to wystarczy...?

10 dowodów na to, że reforma edukacji to dramatyczny bubel!

KOMENTARZE (3)
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/28.01.2017 22:17
Wielka to potrzeba ,aby system szkoły w naszym kraju od podstawówki do klasy 12-stej zatrudnił w szkole specjalistę i wdrożył nowy program tzw. counseling program na cały etat codziennie..Program taki w krajach Unii Europejskiej obejmuje poradnictwo grupowe i indywidualne dla każdego ucznia . Są różne sytuacje domowe, np. przemocy jak i śmierci najbliższej osoby z rodziny. W szkołach narastaja tzw. bully ,wyżywania się na drugim koledze czy koleżance i udaje się, że nie ma tego . Uczeń i rodzice są bezradni i bardzo potrzebny jest w systemie szkolnym Counseling Program ( Doradztwa dla Ucznia Program) jako integralna część systemu edukacyjnego ucznia i baza podstawowa, wspierająca ucznia w problemach jego . Bo problemy wpływają na pogorszenie ogólnego stanu zdrowia i popadanie w depresje . Wtedy nic się nie nauczy w szkole, a nauczyciele walą dwójki nie przyjmujac sygnałów innego reagowania ucznia.Często oznak depresji. Sam uczeń się nie podniesie z takowej sytuacji , jest bezradny jak i jego rodzina najbliższa.Często kończy się tragicznie , bo uczeń bez wsparcia w szkole. Counseling Program dla Ucznia (Doradztwa Program dla Ucznia ) to bardzo sprawdzony program w funkcjonowaniu szkoły publicznej w UE. i dlatego przyjaznej szkoły uczniowi. Pracuje też w tej samej szkole psycholog ,do niego należą drugie zadania : testy.Uważam , że wszystkie walne głosy rodziców i uczniów , Komitetow Rodzicielskich dotrą do Ministerstwa Edukacji w celu wdrożenia counseling program w system edukacyjny jako integracyjne ogniowo i ujęcie w najbliższą szykowaną reformę szkolnictwa na dobrą i przyjazną szkołę wszystkim uczniom naszych szkół. Jak lubicie taki system edukacyjny w funkcjonowaniu ? Czy piszecie i przedstawiacie Ministerstwu?
/18.01.2017 21:59
Serio? Ktoś w to uwierzy? Gierek normalnie...
/16.01.2017 19:20
No nie mam słów aby to coś opisać, po prostu gów*no za przeproszeniem.