polacy boją się drugiej fali koronawirusa fot. Adobe Stock

Polacy przerażeni drugą falą koronawirusa. 60% spodziewa się, że ich sytuacja finansowa się pogorszy

Kryzys gospodarczy wywołany pandemią koronawirusa daje się we znaki, ale niestety może być jeszcze gorzej. W przypadku drugiej fali zachorowań prawdopodobnie uderzy w nas jeszcze mocniej.
Urszula Wilczkowska / 20.07.2020 11:12
polacy boją się drugiej fali koronawirusa fot. Adobe Stock

Eksperci coraz częściej wspominają o drugiej fali koronawirusa, która ma nadejść jesienią. Obawy co do niej są spore i dotyczą nie tylko kwestii zdrowotnych, ale także i gospodarczych. Finansowych skutków pandemii boją się także Polacy. Według badań przeprowadzonych przez UCE Research i SYNO Poland dla Grupy Kapitałowej DGA S.A. blisko 60% z nich spodziewa się, że przez koronawirusa pogorszy się ich sytuacja materialna.

58% Polaków uważa, że przez drugą falę koronawirusa pogorszy się ich sytuacja finansowa

Według odpowiedzi respondentów aż 75% Polaków uważa, że druga fala koronawirusa jest tylko kwestią czasu. To pokrywa się także z oficjalnym stanowiskiem Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób. Dyrektor  centrum Andrea Ammon zauważa, że większość osób nie ma jeszcze odporności na koronawirusa, dlatego apeluje o rozwagę.

Chociaż Polacy spodziewają się, że przez drugą falę zachorowań ich sytuacja materialna zmieni się na gorsze, zaledwie 27% ankietowanych obawia się utraty pracy w związku z drugim uderzeniem kryzysu. Jest to optymistyczna wizja, ponieważ aż 60% jest spokojna o swoje miejsce pracy.

Pewne jest jednak to, że boimy się jutra - i to wcale nie bez powodu. Dane spływające z całego świata jasno wskazują, że czeka nas recesja, która nie ominie także i Polski. Dostało się nie tylko branży turystycznej i komunikacyjnej - kryzys sięga już każdej gałęzi gospodarki.

Źródło: o2.pl, gazeta.interia.pl, businessinsider.com.pl

To też może cię zainteresować:
Minimalny dochód życiowy pomoże osobom najbardziej dotkniętym kryzysem po pandemii
Czy jesienią wróci pełny lockdown? Minister Szumowski nie ma wątpliwości
Druga fala koronawirusa dotarła do Europy. Pierwsze kraje przywracają obostrzenia

 

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)