Zdjęcie pielęgniarki to symbol walki z wirusem fot. Adobe Stock

Zdjęcie pielęgniarki z Włoch symbolem walki z koronawirusem. Udostępniają je internauci z całego świata

Zdjęcie przemęczonej pielęgniarki stało się symbolem walki. Udostępniają je tysiące internautów.
/ 12.03.2020 14:05
Zdjęcie pielęgniarki to symbol walki z wirusem fot. Adobe Stock

Pandemia koronawirusa zbiera śmiertelne żniwo. Zakażenia pojawiły się już na wszystkich kontynentach, siejąc strach wśród ludzi. Personel medyczny każdego dnia walczy o zdrowie chorych na COVID-19. W wielu szpitalach panuje przemęczenie i ogromny stres. 

Zdjęcie pielęgniarki z Włoch

Szczególnie trudna sytuacja panuje we Włoszech. Zdjęcie jednej z tamtejszych pielęgniarek stało się symbolem walki z pandemią i obiegło sieć lotem błyskawicy. Widać na nim Elenę Pagliarini, sanitariuszkę z miasta Cremona. Kobieta śpi oparta o biurko, wycieńczona po 10-godzinnej zmianie w pierwszej linii przyjęć zakażonych koronawirusem. 

Zdjęcie udostępniono na Twitterze i Instagramie kilkaset tysięcy razy. Internauci w komentarzach wyrażają swoje wsparcie dla całego personelu medycznego, który pracuje przy skutkach pandemii. Dla większości osób to niedoceniani bohaterowie. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Repubblica Milano (@repubblica_milano)

Koronawirus we Włoszech

Łączna liczba potwierdzonych przypadków zarażenia koronawirusem we Włoszech od początku kryzysu epidemiologicznego przekroczyła 10 tys. Według danych ze środowego wieczoru (11 marca) łącznie 827 osób zmarło.

Koronawirus w Polsce

Na ten moment sytuacja w Polsce jest stabilniejsza niż we Włoszech. Mimo to rozwija się bardzo dynamicznie i zakażeń wciąż przybywa. Zamknięte zostały wszystkie placówki oświatowe, kina, restauracje, muzea i galerie handlowe. Większość firm kieruje pracowników do pracy zdalnej. Rząd prosi o zachowanie ostrożności i zamyka granice. 

Zobacz więcej o koronawirusie: