komputer fot. Fotolia

Nowe oszustwo na Facebooku – przerobione zdjęcia

Hakerzy po raz kolejny zaatakowali użytkowników Facebooka.
Marta Słupska / 09.01.2018 11:29
komputer fot. Fotolia

Portal Niebezpiecznik.pl poinformował wczoraj o nowym niebezpiecznym oszustwie, które czyha na użytkowników Facebooka. Na czym polega i czym grozi?

Przykazanie pierwsze: nie klikaj!

Oszuści hakują konto użytkownika Facebooka i wysyłają do niego wiadomości do znajomych takiej osoby. Zachęcają w nich do kliknięcia w link, który przenosi do fałszywych stron wyłudzających dane. Poniżej przykłady takich wiadomości, przed którymi przestrzega Niebezpiecznik.

:/ wybacz ze przeszkadzam, ale na tej stronie hxxp://4do1.1ij[.]info/ czy to przypadkiem ktos nie poprzerabial twoich fotek z facebooka? Czy to Ty je wrzucasz?

sorki ze Ci przeszkadzam ale zobacz te strone: http://4urz.1ij[.]info/ tutaj chyba ktos wrzucil twoje fotki i je przerobil chamsko podpisujac warto to komus zglosic :/

Strony, na jakie jesteśmy przenoszeni po kliknięciu w linki, wykradają login i hasło do Facebooka lub numer telefonu. "Jeśli ofiara numer poda i przepisze PIN z otrzymanego SMS-a, to zapisze się na płatną usługę SMS Premium" – czytamy na stronie Niebezpiecznika.

Co robić, aby nie paść ofiarą oszustów? To proste: nie klikać w linki. A jeśli już, pod wpływem impulsu, to zrobimy, nie podawajmy żadnych danych ani numeru telefonu. Zgłośmy też próbę wyłudzenia, klikając w zakładkę „hacked” na stronie Facebooka.

Specjaliści radzą ponadto, aby w takiej sytuacji zmienić hasło do konta i włączyć dwuskładnikowe logowanie, które sprawi, że wchodząc do swojego profilu będziemy musieli nie tylko podać swoje hasło, ale też kod, który dostaniemy sms-em na telefon. Przezorny zawsze ubezpieczony…

Uwaga na fałszywego Totolotka!
"Zostałeś usunięty ze znajomych". Oszustwo na Facebooku

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/10.01.2018 09:27
Nic o tym nie słyszałam - okropne, że ludzie robią takie rzeczy.
/10.01.2018 08:00
I dlatego nie mam Facebooka. Dzięki temu nie muszę oglądać kolejnej porcji świeżynek o tym że Karolina zjadła paczka, Antek związał buta a Marysia ubrała dziecko jak pokemona. Nie mam fb i żyje nie sprawdzam co chwila czy ktoś napisał nie dostaje miliarda zaproszeń do grup polubien czy innych tam gier nie dostaje miliarda łańcuszkow że jak nie wyślę dalej to umrę, nie dostaje miliona próśb o pomoc dla chorej Julii która chwilę temu była Basia sierota z domu dziecka. Moim zdaniem nie powinno się ludzi ostrzega o takich hakerach głupota sama się wytepi. I będzie święty spokój. Kiedyś fb był faktycznie dobrym portalem teraz zszedł na psy. Jeszcze chwila i będą relacje na żywo z tego jak ktoś s. R. A