nowe obostrzenia w sklepach meblowych i budowlanych fot. Adobe Stock

Nowe obostrzenia w kraju dotkną handlu. Wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane zamknięte

Już od soboty w Polsce będą obowiązywać nowe obostrzenia. Obejmą one sektor handlu i usług, zamknięte też zostaną żłobki i przedszkola.
Urszula Wilczkowska / 25.03.2021 11:42
nowe obostrzenia w sklepach meblowych i budowlanych fot. Adobe Stock

Pandemia koronawirusa w ostatnich dniach nabiera coraz większego tempa. Zarówno wczoraj, jak i dzisiaj padły niechlubne rekordy liczby zakażeń. Według oficjalnych informacji podanych przez Ministerstwo Zdrowia dziś testy wykryły 34 tysiące nowych zachorowań.

W związku z sytuacja epidemiczną rząd już od dłuższego czasu zapowiadał daleko idące obostrzenia. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki oraz minister zdrowia Adam Niedzielski podali szczegóły.

Od soboty nowe obostrzenia w Polsce

Nowe restrykcje dotkną przede wszystkim sektor handlu i usług. Zostaną zamknięte salony fryzjerskie oraz kosmetyczne. Polacy nie będą mogli zrobić też zakupów w wielkopowierzchniowych sklepach budowlanych oraz meblowych - sklepy powyżej 2000 metrów kwadratowych zostaną zamknięte. Obostrzenia dotyczą jedynie handlu detalicznego. Składy budowlane oraz hurtownie dalej będą otwarte.

W pozostałych sklepach będą obowiązywać nowe limity. W sklepach o powierzchni poniżej 100 metrów kwadratowych limit klientów wynosi 1 osobę na 15 metrów kwadratowych. W sklepach o powierzchni powyżej 100 metrów kwadratowych jest to 1 osoba na 15 metrów kwadratowych. 

Obostrzenia będą obowiązywać przez 2 tygodnie, od najbliższej soboty 27 marca do 9 kwietnia. Rząd nie wyklucza, że jeśli nie przyniosą one oczekiwanych rezultatów, restrykcje zostaną przedłużone.

To też może cię zainteresować:
Objawy koronawirusa dzień po dniu. Jaki jest przebieg COVID-19?
Koronawirus. Jak długo trwa COVID-19 i kiedy zarażamy?
Powikłania neurologiczne po koronawirusie