POLECAMY

„Chciałabym to uwielbiać, ale tak nie jest” – kobieta otwarcie przyznaje, że nie lubi być w ciąży

Młoda matka swoim wyznaniem zyskała poparcie wielu swoich czytelniczek.
Marta Słupska / 4 miesiące temu
„Chciałabym to uwielbiać, ale tak nie jest” – kobieta otwarcie przyznaje, że nie lubi być w ciąży fot. Adobe Stock

Ciąża to przyjemny czas, w którym kobieta czuje się wspaniale? Bzdura – przynajmniej według tej przyszłej mamy, która bez ogródek przyznała, jak trudnym doświadczeniem jest dla niej ten stan.

„Nie uwielbiam być w ciąży”

Rhiannon Abraham swoim postem na Instagramie przełamała tabu i otwarcie wyraziła swoje niezadowolenie wynikające z bycia w ciąży. Kobieta zaznaczyła, że chociaż lubi czuć ruchy dziecka i jest wdzięczna za to, że będzie mamą, to nie lubi być w ciąży. Dlaczego?

Naprawdę nie uwielbiam być w ciąży, ale chcę mówić 'Och, uwielbiam to! To takie piękne!'. Ale wcale tak nie czuję (nie zrozumcie mnie źle, proszę, jestem wdzięczna, że mogłam zajść w ciążę) i najbardziej na świecie chciałabym to uwielbiać, ale tak nie jest. Nie lubię tych zmian, hormonów, bólu, mniejszej niezależności itd.
– napisała Rhiannon.

Wiele kobiet napisało pod zdjęciem Rhiannon, że czuje tak samo i cieszy się, że ktoś powiedział głośno o wadach bycia w ciąży. W mediach bowiem stan ten często się idealizuje, a młode kobiety nie zdają sobie sprawy, że nie jest wyłącznie pozytywnym doświadczeniem. Gdy same zachodzą w ciążę i zauważają zmiany w swoim ciele, mogą – podobnie jak  Rhiannon – czuć, że skoro od początku narzekają na bycie w ciąży, to znaczy, że nie chcą dziecka lub będą złymi matkami. A to nieprawda.

 

26 & 16 weeks 😆 Honestly I don't 'love' being pregnant, all I want to say is "oh I love it it's so beautiful!" But it just doesn't feel that way (please don't get me wrong, I feel so grateful and blessed I can get pregnant) and I want nothing more than to love it, but I just don't. I don't like the changes, the hormones, the pain, not feeling as independent etc... I was afraid to say that to people because it seemed 'wrong' and I'm a little afraid to be saying it on here as well, but when I started being honest with some other mums, they opened up and it made me feel a lot better and normal! I almost felt like a bad mum already. If you are feeling this way, you are not alone, it's just not spoken about as much and all I'm doing now is sharing with you honestly about how I feel so hopefully I can make some other mums feel normal too Im jealous of women who love it! The only thing I LOVE is the feeling of this baby, every time I feel a kick or movement it feels 100 percent worth it all and makes me so happy! I just can't wait to meet you bubs! Keep cooking for now ♥️ 14 weeks to go ✨ #pregnant #26weeks

Post udostępniony przez Rhiannon Abrahams (@rhiannon.abrahams)

Bałam się powiedzieć to głośno, bo to wydaje się „złe" i trochę boję się powiedzieć to tutaj, ale kiedy zaczęłam o tym rozmawiać z innymi mamami, one otworzyły się przede mną i poczułam się lepiej i bardziej normalnie. Już prawie czułam się jak zła mama. Jeśli ty też się tak czujesz, nie jesteś sama. Po prostu nie mówi się o tym zbyt wiele i dzieląc się z tobą tym, co naprawdę czuję, mam nadzieję, że pomogę innym mamom poczuć się lepiej.
Zazdroszczę kobietom, które to uwielbiają. Jedyna rzecz, którą ja UWIELBIAM to czuć ruchy dziecka, za każdym razem, kiedy poczuję kopnięcie, wiem, że to było w 100 proc. warte tego i czuję się wtedy taka szczęśliwa – napisała Rhiannon.

A jak wy wspominacie swoje ciąże? Zgadzacie się z Rhiannon, że nie jest to wcale taki przyjemny stan?

Polecamy:
Dlaczego Polki decydują się na aborcje? Znamy zaskakujące wyniki raportu
Pomaga i wspiera, a po latach może być prezentem dla dziecka. Dwie Polki stworzyły kreatywny notatnik dla ciężarnych

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)