Michelle Obama fot. ONS.pl

Pożegnania nadszedł czas. Czego inne pierwsze damy powinny się nauczyć od Michelle Obamy?

Pierwsza dama, o której chyba każdy słyszał. Ma klasę i jest oddana swojej ojczyźnie. Za co ją kochamy?
Joanna Mroczkowska / 17.01.2017 05:11
Michelle Obama fot. ONS.pl

Po 8 latach Michelle Obama opuszcza Biały Dom. Nie tylko USA, ale i cały świat płacze, bo chyba nigdy w historii żaden kraj nie miał tak fantastycznej pierwszej damy. Choć do jej męża można mieć wiele zastrzeżeń, ona swoją rolę odegrała doskonale!

Czemu Michelle Obama była najlepszą pierwszą damą?

Podczas pożegnalnego przemówienia Barack Obama powiedział - Sprawiłaś, że Biały Dom to miejsce, które należy do wszystkich. - tak czuli się nie tylko Amerykanie. Michelle jest inspirującą kobietą, z którą utożsamiać się może każda z nas. Jest wzorem do naśladowania dla innych pierwszych dam, które powinny uczyć się od niej otwartości, miłości i... dystansu do siebie.

10 powodów czemu Michelle Obama jest po prostu COOL

Michelle Obama
fot. ONS.pl

Kiedy jej mąż rządził supermocarstwem, ona wprowadzała w życie swoją wizję USA. Skupiła się promowaniu edukacji i walce z niedożywieniem dzieci. Ponadto zwróciła uwagę Amerykanów na problem niezdrowej żywności i braku ruchu. Nie tylko stworzyła programy Choose My Plate, czy Let's Move, ale sama sadziła warzywa i pokazywała dzieciom, jak tworzyć zdrowe posiłki. A oprócz tego skakała, ćwiczyła i tańczyła. Wszystko po to, by ruszyć swój naród sprzed telewizorów. Była pierwszą damą, która wyglądała pięknie w dobrze skrojonym komplecie, ale równie fantastycznie w stroju sportowym. Pamiętacie, którąś z naszych pierwszy dam, które z takim poświęceniem sprawowały swój urząd?

Michelle Obama
fot. ONS.pl

Pierwsza dama z klasą

Oprócz tego, inne pierwsze damy powinny uczyć się od niej stylu. Mimo, że jej kreacje czasami były zbyt odważne, to branża ceniła jej nieszablonowość. A do tego, na co warto zwrócić uwagę, Michelle Obama promowała modę z amerykańską metką. Nosiła kreacje od topowych, ale i mniej znanych designerów, dzięki czemu napędzała rynek. To samo robi księżna Kate.

Michelle Obama
Michelle Obama i Barack Obama - fot. ONS.pl

Oprócz tego, że jest kompetentna, potrafi się również bawić. A tej umiejętności brakuje pierwszym damom nie tylko w Polsce. W końcu żona prezydenta reprezentuje każdą z nas. Powinna być zatem bliżej nas. Michelle Obama była dostępna, niemal na wyciągnięcie ręki. Wyobrażacie sobie Agatę Kornhauser-Dudę np. w Dzień Dobry TVN opowiadającej o ulubionej muzyce czy porannych ćwiczeniach?

Zobacz jak Michelle Obama śpiewa "Single Ladies" Beyonce

Michelle Obama
Jimmy Fallon, Will Ferrell i Michelle Obama w programie Saturday Night Live - fot. ONS.pl

Mimo wszystko mamy wrażenie, że nie żegnamy się z nią na długo. Eksperci uważają, że Michelle Obama przez najbliższe lata będzie przygotowywała się do roli prezydenta USA. Mamy nadzieję, bo na takim stanowisku powinna znaleźć się nie tylko kompetentna osoba, ale również taka, która rozumie problemy świata, jest empatyczna, a do tego pozostaje trzeźwo myśląca i wie co to znaczy luz. Życzymy powodzenia i... do zobaczenia!

Michelle Obama
fot. ONS.pl

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/03.12.2018 16:22
Zaraz zaraz jakim prawem piszesz w moim imieniu ,w imieniu innych kobiety ja wcale nie chcę utożsamiać się z tą panią nic do niej nie mam,ale to że zasadziła pomidory ogórki i kapustę ,zatańczyła czy ubrała się w ciuchy od rodzimych projektantów to czyni z niej ideału do naśladowania a już tym bardziej kandydata w wyborach na prezydenta USA .Piszesz o jej kompetencjach ale ich nie wymieniasz więc nie wiem do czego te kompetencje ma no do poprawiania mężowi much na pewno ...a robiła to co robi każda pierwsza dama na świecie bo takie ma obowiązki jako pierwsza dama ,mieszkając w USA nie widzę tego uwielbienia dla jej postaci jaką Ty chcesz tu wmówić ...