Matka mogła stracić 11 dzieci, bo mieszkali w dwupokojowym mieszkaniu. Deweloper podarował im nowoczesny dom

Pani Magdalena z Wierzbicy, Facebook: Fakt24 Łódź screen Facebook
Firma Budimex postanowiła pomóc pani Magdalenie i 26 marca przekazała jej oficjalnie klucze do domu, w którym wygodnie pomieści się cała jej rodzina.
/ 30.03.2021 09:42
Pani Magdalena z Wierzbicy, Facebook: Fakt24 Łódź screen Facebook

Pani Magdalena z Wierzbicy w woj. łódzkim na własnej skórze przekonała się, że czasami dobro potrafi nas zaskoczyć. Kobieta jest matką 15 dzieci, z czego czwórka jest już pełnoletnia i wyprowadziła się z domu rodzinnego. 11 najmłodszych mieszkało z matką w dwupokojowym mieszkaniu. Wtedy do akcji wkroczył sąd, który uznał, że pani Magdalena nie ma warunków do wychowywania dzieci i rozpoczął procedurę odebrania ich matce i umieszczenia w ośrodkach wychowawczych.

Rodzina z Wierzbicy otrzymała dom od Budimexu

Kiedy o trudnej sytuacji dowiedziały się media i Ministerstwo Sprawiedliwości, ruszyła akcja ratunkowa. Po ingerencji ministerstwa sędziowie umorzyli postępowanie, a sytuacją rodziny z Wierzbicy zainteresowała się firma deweloperska Budimex. Jej właściciele postanowili pomóc kobiecie i... wybudować dla niej i jej pociech nowoczesny, wygodny dom. 

Dzięki pomocy sąsiadów i bliskich pani Magdaleny, budynek był gotowy do użytku po 133 dniach. W piątek 26 marca kobieta otrzymała od dewelopera klucze do swojego nowego domu i może się do niego wprowadzać. 

Marzyłam o tym przez całe życie. Z tego szczęścia łzy ciekną mi przez cały czas. Cieszę się, że moje dzieci będą miały coś, czego chciałam od zawsze, coś lepszego dzięki sercom ludzi dobrej woli - powiedziała kobieta w rozmowie z dziennikarzami

Nowy dom rodziny z Wierzbicy to prawdziwe spełnienie marzeń pani Magdaleny i jej pociech. Każde z 11 dzieci będzie miało własny pokój. W domu są również 4 łazienki, duża kuchnia i wspólna jadalnia z salonem, w którym rodzina będzie mogła spędzać wspólnie czas. 

Zobacz też:
Co mówi o tobie twój numer domu lub mieszkania? Może wiele zdradzić
Kupili starą szopę, ale tego się nie spodziewali. Pod podłogą czaił się koszmar
Poczuła strumień zimnego powietrza zza łazienkowego lustra. To odkrycie mrozi krew w żyłach...

Redakcja poleca

REKLAMA