Małgorzata Trzaskowska obiecuje wyższe emerytury dla matek

Małgorzata Trzaskowska obiecuje wyższą emeryturę dla matek. Dostaną nawet 200 zł dodatku

Żona kandydatka na prezydenta RP obiecała, że zajmie się sprawami ważnymi dla kobiet. Na początek obiecała dodatek do emerytury dla wszystkich matek.
/ 06.07.2020 13:28
Małgorzata Trzaskowska obiecuje wyższe emerytury dla matek

Walka o fotel prezydenta wciąż trwa. Po pierwszej turze, która odbyła się 28 czerwca, wybór ograniczył się do dwóch kandydatów. 12 lipca Polacy będą mogli zadecydować, czy prezydentem zostanie Andrzej Duda czy Rafał Trzaskowski.

W kampaniach obu polityków wspierają ich żony. Bardziej aktywnie na rzecz męża działa jednak Małgorzata Trzaskowska, która podczas spotkania wyborczego obiecała, że jako pierwsza dama nie będzie siedziała bezczynnie, a aktywnie włączy się w pomoc kobietom w całym kraju. Od czego zamierza zacząć? Od wsparcia finansowego dla emerytowanych matek. 

Małgorzata Trzaskowska obiecuje matkom dodatek do emerytury

Małgorzata Trzaskowska w mediach społecznościowych dodała spot, w którym mówi, że zamierza przy pomocy męża wprowadzić ogromne zmiany, by polskim kobietom żyło się lepiej. 

Będę głosem kobiet w sprawach dla nas najważniejszych. Nic o nas bez nas. My, Polki, tworzymy wspólnotę. Razem mamy super moc. Bądźcie ze mną! - powiedziała kandydatka na pierwszą damę

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Małgorzata Trzaskowska (@gosia.trzaskowska)

Małgorzata Trzaskowska zabrała również głos na spotkaniu wyborczym w Katowicach. Żona Rafała Trzaskowskiego złożyła obietnicę dodatku do emerytury dla polskich matek. Chce dać im nawet 200 zł za każde dziecko, które wychowały. 

Kobiety dokładnie wiedzą, ile energii potrzeba, aby wszystko w rodzinie działało tak, jak należy. Uważam, że kobiety, matki wychowujące dzieci, powinny być docenione, bo nie ma cięższej, bardziej odpowiedzialnej pracy. Za tę pracę i zaangażowanie powinny otrzymywać dodatek do emerytury. Przynajmniej 200 zł za każde dziecko - mówiła Małgorzata Trzaskowska

Żona kandydata na prezydenta przekonywała również Polaków, aby zaufali jej mężowi 12 lipca i oddali na niego swój głos. Zapewniła, że wszelkie obietnice, jakie polityk złożył w czasie swojej kampanii zostaną spełnione, a ona będzie go w tym wspierać. 

Wiele razy o tym z Rafałem rozmawiałam. Ufam mu i wiem, że tego dopilnuje - dodała Trzaskowska

Zobacz więcej wiadomości z Polski i ze świata: 
Więzienie za picie alkoholu w ciąży? Jest propozycja rzecznika praw dziecka. To dobry pomysł?
Wybierasz się na urlop? Pamiętaj żeby zabrać te rzeczy, bo może ich zabraknąć w hotelu
WHO alarmuje: nastąpił rekordowy wzrost zakażeń koronawirusem od początku pandemii
Bakterie odpowiedzialne za listeriozę w popularnym produkcie spożywczym z Biedronki. GIS wycofuje go ze sklepów