Szkoły pozostaną zamknięte z powodu koronawirusa fot. Adobe Stock

Minister edukacji: „Wydaje się raczej pewne, że czas przerwy w szkołach zostanie wydłużony”

Dariusz Piontkowski potwierdził, że szkoły najprawdopodobniej pozostaną zamknięte na dłużej z powodu koronawirusa. Wydał specjalne oświadczenie.
/ 20.03.2020 11:16
Szkoły pozostaną zamknięte z powodu koronawirusa fot. Adobe Stock

Koronawirus w Polsce rozprzestrzenia się bardzo szybko. Żeby ograniczyć skutki pandemii koronawirusa, rząd wprowadził szereg specjalnych środków ostrożności. Zamknięto szkoły, wszystkie placówki oświatowe, muzea, restauracje i wiele innych. 

Do kiedy zamknięto szkoły z powodu koronawirusa? 

Początkowo sytuacja ta miała potrwać tylko 2 tygodnie, do końca marca 2020 roku. Minister edukacji Dariusz Piontkowski oświadczył jednak, że wszystkie szkoły w kraju prawdopodobnie pozostaną zamknięte dłużej. Być może aż do świąt wielkanocnych. 

Wydaje się raczej pewne, że moment braku nauki w szkołach zostanie przedłużony - powiedział Piontkowski w rozmowie z Polskim Radiem

Wszystkie zajęcia będą prowadzone w sposób elektroniczny, przy pomocy odpowiednich platform lub przez komunikatory internetowe. Nauczyciele zostali odpowiednio przygotowani przez rząd na taką właśnie okoliczność. 

Czy egzaminy zostaną przełożone przez koronawirusa?

Jednocześnie polityk przekonuje, że nie ma planów przesunięcia ani egzaminów gimnazjalnych, ani tegorocznej matury. Zdaniem szefa resortu przerwa w zajęciach stacjonarnych nie wymaga wprowadzenia tak drastycznych środków. 

Przedłużenie kwarantanny nawet do Wielkanocy nie spowoduje konieczności przesunięcia egzaminu. Arkusze są już w zasadzie gotowe, jeśli, ze względu na przerwę, uznamy, że niektóre pytania trzeba zmienić, to taką decyzję podejmiemy - powiedział minister Piontkowski dla Polskiego Radia

Kwarantanna w związku z koronawirusem w Polsce

Koronawirus zmienił sposób funkcjonowania niemal nas wszystkich. Większość Polaków stosuje się do domowej kwarantanny, unikając miejsc publicznych. Specjalne środki ostrożności wprowadzono w supermarketach, aptekach i bankach. 

Restauracje pozostają zamknięte, oferują klientom jedynie posiłki na wynos lub w dostawie. Nieczynne są także galerie handlowe i kina. Odwołano wszystkie imprezy masowe i zgromadzenia publiczne powyżej 50 osób. 

Zobacz więcej wiadomości o koronawirusie:

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)