freebleeding fot. Adobe Stock

Kontrowersyjny trend wśród kobiet – freebleeding. Na czym polega?

Kobiety, które się na to decydują, krwawią podczas miesiączki naturalnie, bez jakichkolwiek środków higienicznych. Po co?
Małgorzata Germak / 15.01.2019 13:29
freebleeding fot. Adobe Stock

Freebleeding oznacza zrezygnowanie przez kobietę podczas miesiączkowania z jakichkolwiek środków higienicznych, jak podpaski, wkładki, kubeczki menstruacyjne czy tampony. To naturalne i swobodne krwawienie.

Trend freebleeding rozpoczęła aktywistka Kiran Gandhi – przebiegła londyński maraton podczas menstruacji, swobodnie krwawiąc. Na mecie pozowała uśmiechnięta, z medalem na szyi i zakrwawionym w kroku stroju sportowym. Od tamtej pory freebleeding zrobił się popularny wśród wielu kobiet. Na Instagramie pod hasztagiem #freebleeding jest wiele tysiące postów.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

¿Sabes lo que es el sangrado libre o free bleeding? 💉🤔 Esta técnica se usaba por muchas mujeres anteriormente, de hecho, aún en ciertas culturas se sigue utilizando... Y aunque muchas mujeres creen que el free bleeding significa andar por la vida con las piernas llenas de sangre a eso no se refiere realmente... 😮🤩🤔 El sangrado libre, efectivamente evita el uso de toallas, tampones e incluso copas menstruales pero todo se trata de una cuestión de disciplina, así es... leíste bien! Nosotras podemos controlar nuestros músculos pélvicos para poder contener la sangre sin tener manchado alguno y posteriormente expulsarla en un lugar adecuado para nosotras. Logrando así una conexión y un conocimiento verdadero de nuestro cuerpo 😍😯🌹 Si deseas conocer más sobre esta técnica milenaria te dejamos un enlace que profundiza un poquito más sobre el sangrado libre: http://educacionmenstrual.femeninointegral.com/sangrado-libre-empezar-practicarlo/ #FreeBleeding #SangradoLibre #Menstruacion #Femenina #Periodo #AlternativasMenstruales #Mujer #somosmenstruantes #mujeressimpecado Vía Facebook\Pachamama

Post udostępniony przez Menstruación Sostenible 💚💜 (@ecolunafem)

Lip 9, 2018 o 7:26 PDT

Freebleeding – o co chodzi w tym trendzie?

Kobiety, które decydują się na swobodne krwawienie, zwykle robią to w domowym zaciszu. A te, które otwarcie się do tego przyznają, zwykle słyszą, że to obrzydliwe.

Czy zrezygnowanie z tamponów i podpasek podczas menstruacji jest zdrowe? Medycznie wydaje się, że nie ma przeciwwskazań. Ale czy freebleeding w praktyce jest wygodny? Zakrwawione ręczniki i bielizna, plamy na podłodze. A co ze swobodnym krwawieniem w miejscach publicznych? Idea wywołuje kontrowersje.

Freebleeding ma odczarować temat kobiecej menstruacji. Chodzi o przekaz, że każda kobieta ma prawo czuć się swobodnie ze swoją miesiączką. I żeby nie przejmować się, że coś gdzieś przecieknie i czasem pojawi się plama.
Kobiety publikujące na Instagramie posty #freebleeding chcą pokazać, że miesiączka jest czymś naturalnym i powszechnym na całym świecie i powinna przestać być tematem tabu.
Czy przekazywanie tego w tak dosłowny sposób jest właściwą drogą?

Czytaj też:Matka karmi piersią swojego 5-letniego syna. I namawia do tego inne kobietyNowy, kontrowersyjny trend w sieci. Tym razem dotyczy... młodych mam! Na czym polega?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (5)
/18.10.2018 14:20
Drogie Panie, to już jest jakaś totalna farsa, chyba niektórym feministkom w głowach się przewraca! Jak wyobrażacie sobie korzystanie z publicznego transportu z zakrwawionymi spodniami? Jak będziecie się czuć, gdy wasze wykupione miejsce w pociągu czy teatrze będzie świeżo brudne krwią? Jak wytłumaczycie 4-letniemu chłopcu, że białe, letnie spodnie we krwi w kroczu to fajne, modne i swobodne sprawy kobiet? Czy myślicie, że on to zrozumie i będzie się cieszył, czy tez przerazi się i zaniepokoi o mamę, bo wie, że cieknąca krew w przypadku dziecka to nic dobrego i normalnego? Chłopcy w tym wieku nie potrzebują wiedzy o fizjologii dorosłych kobiet!!!!
/16.10.2018 10:46
SuzAnka i Mieszko - dokładnie! Macie 100% racji!
/16.10.2018 09:26
Freeshitting ma odczarować temat biegunki. Chodzi o przekaz, że każdy ma prawo czuć się swobodnie ze swoim luźnym stolcem. I żeby nie przejmować się, że coś gdzieś przecieknie i czasem pojawi się plama. Ludzie publikujący na Instagramie posty #freeshitting chcą pokazać, że rozwolnienie jest czymś naturalnym i powszechnym na całym świecie i powinno przestać być tematem tabu. Czy przekazywanie tego w tak dosłowny sposób jest właściwą drogą?
POKAŻ KOMENTARZE (2)