Jak wygląda koniec tęczy? Już wiadomo – odnalazł go pewien Japończyk. Zobaczcie jego zdjęcie!

Jesteście ciekawi, jak wygląda?
Jak wygląda koniec tęczy? Już wiadomo – odnalazł go pewien Japończyk. Zobaczcie jego zdjęcie! fot. Fotolia

Mówi się, że ten, kto znajdzie koniec tęczy, znajdzie garnek ze złotem.  Japończyk, któremu się udał ten wyczyn, złota wprawdzie nie znalazł, ale za to jego zdjęcie stało się prawdziwym hitem internetu.

Na krańcu tęczy

17 sierpnia pewien Japończyk podróżował po wiejskiej okolicy niedaleko swojego domu. W pewnym momencie zauważył coś, obok czego trudno przejść obojętnie: koniec (a może początek?) tęczy. Wyglądała jak chmurka, która wyrasta z ulicy. Mężczyzna zrobił jej oczywiście zdjęcie i opublikował je na swoim profilu na Twitterze.

Fotografia jest naprawdę urocza i zdobyła już prawie 200,000 polubień. Internauci są nią zachwyceni i udostępniają ją dalej.

Tęcza to wprawdzie zjawisko wytłumaczalne i zrozumiałe, jednak przy tym bardzo magiczne. Powstaje, gdy promienie słoneczne przenikają drobinki wody – światło rozszczepia się wewnątrz kropli i powoduje złudzenie optyczne w postaci wielobarwnego okręgu.

O tęczy powstało już mnóstwo wierszy, piosenek i legend. I nic dziwnego – to jedno z najpiękniejszych zjawisk, z którymi można mieć do czynienia!

NASA donosi: w kierunku Ziemi pędzi asteroida o średnicy 4 km. Kiedy się do nas zbliży i czy powinniśmy się bać?

 

 

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/rok temu
fajnie to wygląda. Niby nic, a jednak coś :-)
/rok temu
ccc