Rodzice małych pacjentów muszą spać na podłodze. Jurek Owsiak kupi dla nich leżanki

Co na to Minister Zdrowia?
Jurek Owsiak fot. ONS.pl

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy kupi brakujący sprzęt, głównie leżanki dla rodziców, szpitalowi w Jeleniej Górze. To reakcja Jurka Owsiaka na zdjęcie kobiety śpiącej pod łóżkiem jej 1,5-rocznego dziecka.

Aukcje WOŚP 2018: wybrałyśmy 13 najciekawszych licytacji na Allegro. Sprawdź!

Fotografia szybko obiegła internet. Zdjęcie wraz z emocjonalnym wpisem wrzucił ją na jeden z portali społecznościowych, ojciec dziecka i mąż kobiety widocznej na zdjęciu. Zwrócił się w nim bezpośrednio do Ministra Zdrowia - Konstantego Radziwiłła.

Proszę mi powiedzieć dlaczego w XXI wieku i w kraju leżącym samym środku Europy, moja żona, matka dwójki dzieci, a zarazem kobieta, która co miesiąc do kasy tego państwa oddaje tysiące ciężko zarobionych złotych w różnych podatkach i opłatach, musiała w takich warunkach jak na załączonym obrazku czuwać przy swoim chorym 1,5 rocznym synu, wymagającym pilnego leczenia szpitalnego? - pisał Gniewko Oblicki, ojciec małego pacjenta.

Post został udostępniony przez prawie 4,5 tys. razy, w tym przez samego Jurka Owsiaka. Szef WOŚPu  obiema rękami podpisał się pod listem państwa Oblickich.

Bolączką polskich oddziałów pediatrycznych jest częsty brak jakichkolwiek możliwości pozostania na noc opiekuna chorego dziecka. W liście zwracano się do Pana z prośbą o rozwiązanie tego problemu. Chcieliśmy Pana poinformować, że my go już zaczęliśmy rozwiązywać. Podczas ostatnich zakupów sprzętu medycznego za środki pozyskane przez WOŚP, co miało miejsce tydzień temu, nasza Fundacja kupiła 438 leżanek, które mają służyć właśnie rodzicom. Zostały do tego celu specjalnie zaprojektowane i przygotowane. Najważniejsze, że dzięki temu, jak kompleksowo przygotowujemy się do konkursu ofert, już kilka miesięcy temu wiedzieliśmy o tym problemie i mogliśmy zaspokoić na dzień dzisiejszy wszystkie zgłoszone nam potrzeby oddziałów pediatrycznych w tym zakresie. Jesteśmy otwarci na zwiększenie zakupów leżanek dla rodziców, aktualnie czekamy na pierwsze oceny od szpitali.

Jurek Owsiak zwrócił się także do dyrektora szpitala w Jeleniej Górze. Zapadła decyzja o zakupieniu brakującego sprzętu dla tej placówki, między innymi leżanek.

Cieszymy się, że z całej tej sytuacji wyjdzie coś dobrego dla naszego szpitala. Wczoraj za pośrednictwem facebooka przekazaliśmy podziękowania dla niego i całego WOŚP. Wiemy, że te podziękowania do niego dotarły - pisze Gniewko Oblicki.

Minister Zdrowia sam przyznaje, że zaniedbania są ogromne, ale dzięki wprowadzanym zmianom, realia służby zdrowia powoli zmieniają się na lepsze. Zlecona została kontrola w jeleniogórskim szpitalu. Jej wyniki powinny być znane w najbliższych dniach.

Czego nigdy nie można mówić młodym matkom?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)