John Malkovich jako Lech Wałęsa, papież Jan Paweł II i Fryderyk Chopin?!

Znany aktor, znany fotograf i znany magazyn - z tego musiało wyjść coś niesamowitego! Poznajcie szczegóły.
Joanna Germak / 04.12.2017 12:06

Z okazji 20-lecia magazynu VIVA! - znany fotograf Sandro Miller, we współpracy z Johnem Malkovichem, stworzył trzy niepowtarzalne zdjęcia, na których aktor wcielił się w role słynnych Polaków - Fryderyka Chopina, papieża Jana Pawła II oraz Lecha Wałęsy. Prace te są częścią większego projektu Malkovich, Malkovich, Malkovich: w hołdzie mistrzom fotografii”.


John Malkovich jako Lech Wałęsa (fot. Sandro Miller)

Zdjęcia aktora Johna Malkovicha w trzech różnych wcieleniach znanych Polaków autorstwa Sandro Millera zaprezentowano po raz pierwszy w warszawskiej hali EXPO. Tam 30 listopada 2017 odbyła się tam uroczysta gala z okazji konkursu VIVA! Photo Awards, podczas której już po raz 9 przyznano nagrody laureatom konkursu fotograficznego organizowanego przez popularny magazyn.John Malkovich jako Fryderyk Chopin (fot. Sandro Miller)

John Malkovich i Sandro Miller poznali się 25 lat temu. Aktor wcielał się już wcześniej w najważniejsze postaci z historii XX wieku. Razem z Sandro Millerem odtworzyli portrety m.in. Alberta Einsteina, Salvadora Dalego i Marilyn Monroe.

Tym razem inspiracją Millera były najwybitniejsze polskie postaci. Ich zdjęcia zostały pieczołowicie „odtworzone”, a raczej zaaranżowane na nowo. Przygotowania do realizacji projektu zajęły niemal rok, a samą sesję poprzedzały długie miesiące przygotowań polegające na tworzeniu od podstaw każdego najmniejszego szczegółu garderoby, scenografii i światła. Ekipa spędziła kilka godzina na charakteryzacji Johna Malkovicha tak, aby idealnie odzwierciedlić bohaterów.

Te trzy zdjęcia stworzone przy współpracy dwutygodnika VIVA! zwieńczyły cykl, nad którym artyści pracowali od kilku lat i wraz z pozostałą częścią wystawy będą pokazywane na całym świecie.


John Malkovich jako Jan Paweł II (fot. Sandro Miller)

Jak wygląda praca podczas sesji zdjęciowej ze znanym aktorem - polecamy relację wideo!

Na 20. urodziny magazynu VIVA! Polski Gwiazdozbiór na dwóch okładkach!

KOMENTARZE (0)

Redakcja poleca

REKLAMA