Google Maps – świat pokazany na krótkim filmie

Zaczyna się od pokazania Rzymu, a kończy na Kioto, w międzyczasie zabierając nas na chwilę do różnych innych zakątków na Ziemi.
Marta Słupska / 21.02.2017 12:47

Filmik zatytułowany „Google Maps: Hyperlapse Around the World” obejrzało już blisko milion osób. Powstał z okazji 12. urodzin Google Maps i umożliwia zwiedzenie świata w 2,5 minuty. Serio!

Klatka do klatki

Video powstało na bazie 3305 screenów z map Google. Jego autorem jest Matteo Archondis, który usuwał z każdej klatki zbędne przedmioty, a potem śledził i stabilizował każdą sekwencję, by uzyskać efekt płynności obrazu. Przygotowanie filmu zajęło mu dziewięć dni.

Rezultat jest naprawdę niezwykły – szczególnie, jeśli zgodnie z prośbą autora oglądamy video z dźwiękiem. Przez niecałe trzy minuty możemy przeskakiwać z kontynentu na kontynent i z miasta do miasta, podziwiając najbardziej rozpoznawalne miejsca na Ziemi, m.in. Mont Everest, Wielki Kanion czy Statuę Wolności. Filmik zabiera nas też do Verony, Rzymu, Kioto, Paryża, Londynu, Barcelony czy Rio de Janeiro, a nawet na Grenlandię.

Nam dzieło Archondisa bardzo się podoba i mamy nadzieję, że powstanie kolejne, na którym znajdzie się miejsce… dla jakiegoś polskiego miasta! :)

Zobacz jak choroby zakaźne zmieniają wygląd człowieka

Tagi: video
KOMENTARZE (2)