Ten pierścionek ochroni przed napadem!

Wygląda niepozornie, ale może uratować życie. W Stanach można już kupić specjalnie zaprojektowany pierścionek, który pomaga się bronić przed napaścią.
Ten pierścionek ochroni przed napadem! fot. GoGuarded

Biegasz? Zdarzało ci się nie chować kluczy do kieszeni, tylko truchtać, trzymając je w ręku, by w razie czego móc się nimi szybko obronić? W Stanach powstał więc idealny dla ciebie gadżet: GoGuarded.

Pierścionek do obrony

Kobiety, które biegają lub uprawiają inne sporty (głównie na świeżym powietrzu) są szczególnie narażone na gwałt i inne napaści o różnej motywacji. Mało która z nas zna karate czy taekwondo, nie każda ma też tyle siły, by zmierzyć się w walce wręcz z mężczyzną.  Właśnie dla nas, kobiet, powstał więc GoGuarded.

Tak naprawdę gadżet ten – wbrew temu, w jakim kontekście jest reklamowany – nie służy wyłącznie podczas biegania. Przyda się w zasadzie każdej kobiecie, która chciałaby zapewnić sobie większą ochronę i zadbać o własne bezpieczeństwo – na spacerze, podczas uprawiania sportu czy na wakacjach.

Czym jest? To specyficzny pierścionek o ostrym zakończeniu, który nakładamy na palec, by w razie ataku móc się obronić. Można go kupić w różnych rozmiarach i dwóch kolorach (niebieskim i różowym), a jego cena na amerykańskim rynku to niecałe 16$ (około 50 zł).

Jego przewagą nad gazem pieprzowym i innymi rodzajami broni jest to, że GoGuarded możemy mieć zawsze przy sobie – nie ma potrzeby szukania go w kieszeni czy torebce. Jest przy tym mały, lekki i – podobno – wygodny.

Jeśli wierzyć opisowi na stronie producenta, GoGuarded stworzyła kobieta, która nie czuła się pewnie podczas trenowania biegania i wynalazła coś, co miało pomóc jej i innym kobietom czuć się bezpieczniej.

Nie wiemy, na ile GoGuarded faktycznie może pomóc odeprzeć niespodziewany atak, zawsze jednak warto mieć w zanadrzu jakiś sposób na to, by się obronić. Dobrze, że są firmy, które myślą o poprawie bezpieczeństwa kobiet!  

Ten projekt przestrzega: gwałt i molestowanie mogą przytrafić się każdemu

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)