Ekspertka fiitness wywołała burzę wypowiedzią o osobach z nadwagą. „Praca z nimi się nie opłaca. Są leniwi”

Samantha Yardley wyśmiewa osoby z nadwagą fot. Adobe Stock
Ekspertka uznała, że zatrudnianie otyłych ludzi to zły pomysł, ponieważ są bardziej „ospali i leniwi”. To niejedyna z jej kontrowersyjnych opinii.
/ 23.07.2020 12:47
Samantha Yardley wyśmiewa osoby z nadwagą fot. Adobe Stock

34-letnia Samantha Yardley to znana w Wielkiej Brytanii, ekspertka branży fitness, którą w mediach społecznościowych śledzą dziesiątki tysięcy osób. A przynajmniej śledziło, bo po ostatnim występie telewizyjnym kobiety liczba jej fanów na pewno drastycznie spadnie. I nic dziwnego, bo w dzisiejszych czasach body shaming jest wyjątkowo mocno tępioną postawą.  

Samantha Yardley krytykuje osoby z nadwagą

Ekspertka fitness pojawiła się w brytyjskim programie śniadaniowym „This Morning”. Chociaż Yardley przyznała, że „nie zamierza nikogo oceniać”, jej wypowiedź dotycząca osób z nadwagą i otyłych wywołała prawdziwą burzę w sieci. 

Kobieta uznała, że otyłość powinna być stygmatyzowana na tyle, by zmusić osoby z nadwagą do schudnięcia. Jednym z jej pomysłów było to, żeby ubrania w dużych rozmiarach były trudniej dostępne w sklepach. Yardley przyznała też, że „zatrudnianie osób z nadwagą nie jest dobrym posunięciem biznesowym”.

Spójrzmy na fakty. Osoby otyłe biorą prawie dwa razy więcej dni wolnych niż osoby bez problemów z nadwagą. Zatrudnianie takich osób będzie miało konsekwencje finansowe. Będąc większym, jesteś bardziej ospały i leniwy. Wszyscy idziemy po linii najmniejszego oporu. Teraz musimy sprawić, by bycie otyłym było bardziej niewygodne - stwierdziła

Prowadzący brytyjską śniadaniówkę uznali jej pomysły za niezwykle okrutne i dość szybko zakończyli rozmowę z ekspertką fitness. Na tym sprawa mogłaby się zakończyć, jednak słowa 34-latki wywołały oburzenie wśród widzów i internautów, którzy dali upust swoim emocjom w mediach społecznościowych. Większość z nich uważa, że zachowanie Yardley było niedopuszczalne. 

- Wolę mieć nadwagę, żyć krócej, ale mieć więcej empatii niż być chudą i wredną osobą.
- W czasach, kiedy tak wiele osób walczy z hejtem wywołanym wyglądem, takie komentarze są karygodne. Bądźmy może milsi dla siebie? 
- Jak taka osoba mogła w ogóle dostać czas antenowy? Jako osoba otyła czuję się urażona i jest po prostu przykro.- pisali internauci na Twitterze 

Yardley ani producenci „This Morning” nie zabrali głosu w tej sprawie i nie wystosowali żadnego oficjalnego oświadczenia ani przeprosin, których wielu internautów od nich oczekuje. 

Może cię też zainteresować: 
Blogerka przełamuje tabu dotyczące body-shamingu szczupłych osób. "Widać po pani, że nie ma dzieci"
Sesja zdjęciowa kobiety plus size i jej narzeczonego podbija internet
Ta dziewczyna pokazuje, jak kobiety wyglądają naprawdę. Bez instagramowych filtrów