POLECAMY

Sklep z dewocjonaliami sprzedaje… pluszowego Jezusa. Cena? Do najniższych nie należy

Kupiłybyście go swojemu dziecku?
Małgorzata Machnicka / 10 miesięcy temu
Sklep z dewocjonaliami sprzedaje… pluszowego Jezusa. Cena? Do najniższych nie należy fot. materiały prasowe
Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że w sklepach z dewocjonaliami można znaleźć najróżniejsze gadżety religijne - od plastikowej Matki Boskiej na wodę święconą po gry planszowe i kubki.
 
Sklep "Dystrybucja Katolicka" poszła jednak o krok dalej i lansuje… pluszową zabawkę przedstawiającą Jezusa Chrystusa. Cena? 129 złotych, choć obecnie trwa promocja i można go kupić 30 złotych taniej.

500+ to za mało? Rząd chce dla matek emerytur za trójkę dzieci

Na stronie internetowej sklepu możemy przeczytać, że:

Maskotka powstała w oparciu o objawienia świętej siostry Faustyny Kowalskiej. Na tunice ma wyhaftowane Najświętsze Serce Jezusa. 

Podane są również cechy zabawki:

  • wysoka jakość wykonania
  • ciało i tunika z wyjątkowo miękkiego pluszu
  • włosy z wełny
  • wyszywane oczy, brwi i uśmiechnięte usta
  • naszyty nos, pasek i sandały
  • wysokość 30 cm, zabawka stoi
  • wyprodukowane zgodnie z normą europejską EN71
  • łatwa do czyszczenia powierzchnia
  • świetny prezent dla noworodka
  • dostarczamy go w torbie z PVC.


Pod facebookowym postem informującym o sprzedaży zabawki, pojawiło się mnóstwo komentarzy. W ogromnej większości tych negatywnych. Komentujący zarzucają, że produkcja pluszaka służy tylko "zbijaniu kasy i tak już obrzydliwie bogatemu kościołowi" (tylko 1 Euro ze sprzedaży każdej maskotki przeznaczane jest na cele dobroczynne) i podkreślają, że Pismo Święte wyraźnie zabrania tworzenia jakichkolwiek podobizn Boga. Część z nich porównuje maskotkę Jezusa do… Świeżaków - "czy o nie też będzie taka walka?"

Spodziewasz się chłopca? Sprawdź najpopularniejsze imiona na 2018 rok!

Jeśli nie jesteś przekonana, czy zakup maskotki to dobry pomysł, to sklep podaje także "przykłady zastosowania" zabawki. 

Na pierwszym miejscu znalazła się oczywiście modlitwa: pluszowy Jezus może być używany jako doskonała pomoc modlitewna. Może też służyć jako maskotka do zasypiania: pluszowy Jezus jest wykonany z wyjątkowo miękkiego pluszu, a dzieci pokochają go podczas zasypiania. Można go również zabierać do kościoła: pluszowy Jezus to wspaniała zabawka do spokojnej zabawy dla dzieci w czasie Eucharystii. Dziecko z łatwością wyobraża sobie sytuacje Ewangelii, gdy ma w ręku prawdziwą zabawkę Jezusa.
 
To jak? Kupujecie?
 

fot. Dystrybucja Katolicka
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)