Dom „człowieka-kreta” z Hockney sprzedany. Wykopał pod nim wiele metrów tuneli

Dom „człowieka-kreta” w Wielkiej Brytanii fot. YouTube, @LateNightStories
To się nazywa kreatywne poszerzanie przestrzeni piwnicy.
/ 28.05.2021 20:35
Dom „człowieka-kreta” w Wielkiej Brytanii fot. YouTube, @LateNightStories

William Lyttle, bo tak nazywał się londyński „człowiek-kret”, mieszkał w piętrowym domu w dzielnicy Hockney. Zamieszkał tam w latach 60.  i już wtedy rozpoczął swoją żmudną pracę nad siecią tuneli, które zaczął kopać w piwnicy. 

Remont domu „człowieka-kreta” w Hockney

Lyttle zmarł w 2010 roku i nie zdążył ponieść konsekwencji za swoje działanie. Jakich? Mężczyzna miał zapłacić ponad 400 tys. funtów za utylizację odpadów, które składował w swoich tunelach. Poza tym, jego „hobby” narobiło w okolicy poważnych szkód i za to również miał uiścić grzywnę. 

Sprawa „człowieka-kreta” ujrzała światło dzienne dopiero w 2001 roku, kiedy niedaleko budynku zawalił się chodnik. To wtedy władze miasta odkryły, że od ponad 40 lat mężczyzna drążył pod domem tunele, które rozciągały się na najbliższą okolicę. Przez to, że stanowiły one zagrożenie dla mieszkańców i przechodniów, Lyttle został wyeksmitowany.  

Po dokładnym zbadaniu mieszkania „człowieka-kreta”, odkryto w sumie 10 tuneli o długości do 18 m i głębokości do 6 m. Były wypełnione śmieciami, głównie złomem, który gromadził Lyttle. Jego zbiory ważyły aż 33 tony. 

Teraz dom w Hockney znalazł nowych właścicieli. Budynek został sprzedany za 1,2 mln funtów parze brytyjskich artystów, Sue Webster i Tom Noble. Zdecydowali się urządzić tam dom z pracownią.

I chociaż wiele osób sugerowało im, żeby zburzyć dom i wybudować go od nowa, oni postanowili zachować jego niezwykły charakter. W rozmowie z „The Guardian” podkreślili, że podziwiają dorobek „człowieka-kreta” i nie zamierzają pozbyć się jego charakteru ze swojej posiadłości. 

Zobacz też:
Co mówi o tobie twój numer domu lub mieszkania? Może wiele zdradzić
Kupili starą szopę, ale tego się nie spodziewali. Pod podłogą czaił się koszmar
Poczuła strumień zimnego powietrza zza łazienkowego lustra. To odkrycie mrozi krew w żyłach...

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA