Agnieszka Chylińska fot. ONS.pl

Chylińska popiera strajk kobiet. Sama ma niepełnosprawne dzieci, ale nie chce odbierać innym wyboru

Agnieszka Chylińska podzieliła się z fanami szczerym wyznaniem i wsparła protestujące w całym kraju kobiety.
/ 27.10.2020 08:59
Agnieszka Chylińska fot. ONS.pl

Od czwartku 22 października na ulicach Polski trwają burzliwe protesty przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego. Sędziowie orzekli, że aborcja ze względu na wady płodu i jego ciężkie choroby jest niezgodna z Konstytucją. Strajki kobiet popierają już gwiazdy, m.in. Beata Kozidrak, Magda Mołek, Maja Ostaszewska, czy Małgorzata Rozenek-Majdan. Teraz do ich grona dołączyła Agnieszka Chylińska, która zdobyła się na bardzo osobiste i trudne wyznanie. 

Agnieszka Chylińska popiera protestujące kobiety

Na koncie wokalistki na Instagramie pojawiło się nowe zdjęcie. Widać na nim plakat z wyznaniem dotyczącym aborcji i strajkujących kobiet. 

Ja, Agnieszka Chylińska, jestem wierząca, nie usunęłabym chorego dziecka, protestuję przeciwko atakowi, prześladowaniu, karaniu tych, którzy żyją i myślą inaczej! - pisze artystka

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Agnieszka Chylińska (@agnieszka.chylinska)

Wpis artystki polubiło ponad 25 tys. użytkowników. W komentarzach nie zabrakło słów poparcia dla Chylińskiej i jej opinii. Internauci doceniają jej szczerość, otwartość i odwagę w dzieleniu się swoim zdaniem bez ogródek.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Agnieszka Chylińska (@agnieszka.chylinska)

Na tym jednak nie koniec. Agnieszka Chylińska nagrała również wideo dla swoich fanów. Otwarcie przyznała, że dwoje z trojga jej dzieci żyją z niepełnosprawnością, co przysparza wokalistce wielu trudnych chwil. Nie chce jednak narzekać na swój los, ani zabierać innym wolnego wyboru.

Zrobiło mi się ciemno przed oczami jeśli chodzi o to, co się wydarzyło. Ja nigdy się nie żaliłam i nigdy nie opowiadałam publicznie o tym, jak mi ciężko z tego tytułu, że dwoje moich dzieci są dzieciakami szczególnej troski. Nie przypominam też sobie za bardzo, że ktoś mi w tym pomagał, wspierał jeśli chodzi o państwo - mówiła artystka

Zobacz też:
Polacy protestują po zaostrzeniu przepisów aborcyjnych. Na ulicach Warszawy zawrzało
Papież Franciszek poparł związki homoseksualne. "Nikt nie powinien być wykluczany"
Kobiety reagują na kontrowersyjny wyrok wrocławskiego sądu. Mówią o gwałcie w akcji #TeżNieKrzyczałam"