chcieli nazwać syna Lucyfer fot. Adobe Stock

Chcieli nadać dziecku nietypowe imię. Tak nietypowe, że zostali wyproszeni z urzędu

Pewna para Brytyjczyków wybrała swojemu dziecku bardzo oryginalne imię. Niestety w urzędzie nie spodobało się ono tak bardzo, że zostali z niego wyproszeni.
Urszula Wilczkowska / 24.07.2020 10:38
chcieli nazwać syna Lucyfer fot. Adobe Stock

Niektórzy rodzice stawiają sobie za punkt honoru, by ich dziecko nosiło jak najoryginalniejsze imię. Podobnie pomyślała pewna para Anglików. Ich wybór był jednak tak kontrowersyjny, że zamiast załatwić sprawę w urzędzie, zostali z niego wyproszeni. Chcieli bowiem nazwać swojego syna... Lucyfer.

Wyproszeni z urzędu za wybór imienia dla dziecka

Jak donosi The Sun, pracownicy urzędu w Derbyshire nie chcieli zezwolić Danowi i jego żonie na wybór imienia Lucyfer, ponieważ jest to jedno z imion diabła. Ci nie poddają się jednak i zamiast wybrać synkowi nieco bardziej konwencjonalne imię, postanowili złożyć oficjalną skargę.

Swój wybór imienia motywują faktem, że żadne z nich nie jest wierzące, a w języku greckim oznacza ono „niosący światło”. Nie da się jednak ukryć, że we współczesnym świecie, zwłaszcza w krajach chrześcijańskich to imię zawsze będzie kojarzyć się z upadłym aniołem.

Urzędniczka nie dała się jednak przekonać. Uznała, że taka decyzja może poważnie zaważyć na późniejszym życiu dziecka. Może mieć na przykład problem ze znalezieniem pracy.

Para jednak ciągle nie poddawała się. W końcu zostali poproszeni o opuszczenie pokoju. W tym czasie urzędnicy przejrzeli wszystkie przepisy i regulacje, by sprawdzić, czy dziecko faktycznie może nosić takie szatańskie imię. Ku uciesze rodziców w końcu się udało, jednak jak sami mówią, urzędniczka była wyjątkowo niepocieszona tym faktem.

Ta historia wydarzyła się w Wielkiej Brytanii, ale w Polsce tacy rodzice spotkaliby się z podobną reakcją. Chociaż przepisy dotyczące nadawania imion dzieciom są w naszym kraju coraz bardziej liberalne, nadal istnieje lista tzw. imion niezalecanych. W swoim zaleceniu dla urzędów stanu cywilnego Rada Języka Polskiego pisze wprost:

Należy bezwzględnie unikać nadawania imion budzących ujemne skojarzenia (mówi o tym ustawa), np. Belzebub, Kurtyzana, Lucyfer. Takie imiona krzywdzą dziecko.

Źródło: thesun.co.uk

To też może cię zainteresować:
Rzuciła psa, by aportować, siadać na komendę i być drapana po głowie. Jako pies zarabia sześciocyfrowe kwoty
Majdanowie nie ochrzczą syna. Radosław w ostrych słowach wytłumaczył, dlaczego

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)