Biedronka zmienia godziny otwarcia fot. Adobe Stock

Biedronka zmienia godziny otwarcia. Będzie teraz czynna całą dobę?

Biedronka kolejny raz zaskakuje klientów. Wychodzi im naprzeciw tuż przed świętami i daje możliwość zrobienia zakupów o dogodnych porach.
/ 01.04.2020 17:08
Biedronka zmienia godziny otwarcia fot. Adobe Stock

Wraz z początkiem epidemii koronawirusa w Polsce, większość sieci supermarketów wprowadziła szczególne procedury bezpieczeństwa. Wszystko w trosce o dobro pracowników i klientów. Jedną ze zmian były godziny otwarcia sklepów, które uległy skróceniu. Teraz nastąpi obrót o 180 stopni. 

W jakich godzinach otwarta jest Biedronka? 

Zarząd sieci Biedronka wystosował oficjalny komunikat prasowy. Dowiadujemy się z niego, że przed świętami Wielkanocnymi godziny otwarcia sklepów będą dłuższe niż w czasie stanu epidemii. W ostatnich dniach markety były czynne od godz. 9 do godz. 17. z godzinną przerwą między 13:30 a 14:30. 

Od 2 kwietnia br. sklepy sieci Biedronka wydłużają godziny otwarcia – będą czynne w godz. 6:00 – 24:00. Wszystko po to, by klienci mieli szansę zrobić zakupy, nawet przy nowych niższych limitach osób w placówkach handlowych. Dodatkowo w tygodniu przedświątecznym, czyli w dniach 7-10 kwietnia, sklepy Biedronka będą czynne całą dobę- czytamy w komunikacie. 

Zarząd firmy Jeronimo Martins, będącej właścicielem sieci Biedronka, podjął decyzję o całodobowym otwarciu sklepów w związku ze zwiększonymi potrzebami klientów. Obecnie robienie zakupów przebiega znacznie wolniej niż zwykle, bo w sklepie może przebywać niewielka liczba osób. Żeby każdy zdążył zaopatrzyć się na święta, sklepy będą gotowe na przyjęcie kupujących 24 godziny na dobę. 

W sieci Biedronka wprowadzono także specjalne udogodnienia dla klientów. Dostępne są żele antybakteryjne, jednorazowe rękawiczki do pakowania produktów, oznaczenie odpowiednich odległości między osobami w kolejkach i zasłonki z pleksi między kasjerami i kupującymi. 

Jakie zakazy panują w Polsce przez koronawirusa?

Rząd podjął decyzję, że do 11 kwietnia obowiązuje całkowity zakaz zgromadzeń. Należy zachować 2-metrowy odstęp od każdej osoby. Dom można opuszczać wyłącznie w celu koniecznych zakupów lub wyjścia do pracy. Zamknięte są szkoły i niemal wszystkie miejsca publiczne. 

Zobacz więcej wiadomości dotyczących koronawirusa: 

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)