POLECAMY

,,Kobiety na wysokich stanowiskach nie są szczęśliwe, pozbawiają się cudownej beztroski". Ciekawi nas, o jaką beztroskę chodzi Popek

Może Anna Popek powinna spróbować swoich sił na niższym stanowisku?
Edyta Liebert / 10 miesięcy temu
,,Kobiety na wysokich stanowiskach nie są szczęśliwe, pozbawiają się cudownej beztroski". Ciekawi nas, o jaką beztroskę chodzi Popek fot. ONS.pl

Anna Popek podjęła się doradzania pracującym kobietom, by te, nie szły w jej ślady? Prezenterka TVP uznała, że kariera i wysokie stanowisko sprawia, że kobiety są nieszczęśliwe i pozbawiają "cudownej beztroski". Hm?

Anna Popek o nieszczęściu kobiet na wysokich stanowiskach

Dziennikarka, jak mówi o sobie, jest mamą oddaną pracy, która poświęca swojej karierze za dużo czasu. Gdyby mogła go cofnąć, nie szłaby tą drogą, a zdecydowała się na większą rodzinę. Dlaczego zatem sądziła, że musi wspinać się po szczeblach kariery? Jako matka dwóch córek wyznała w rozmowie z agencją Newsweria, że musiała tak uczynić.

Gdybym jeszcze raz miała przeżyć swoje życie, to postarałabym się mieć więcej dzieci, mniej pracować w telewizji, w ogóle mniej pracować.

Mniej pracować za podobne pieniądze to marzenie każdego. Popek powołała się na znajomość sytuacji ekonomicznej kobiet, które spędzają wiele godzin w pracy, bo zmusza je do tego sytuacja materialna, a nie powołanie, talent, czy wiedza, a w ten sposób pozbawiają się "cudownej beztroski". Nie wiemy do końca, co Popek miała na myśli mówiąc te słowa. Czy któraś matka czuje się cudownie beztrosko, kiedy jest sama z dziećmi w domu? Zawsze jest szczęśliwa? 

Kobiety nie są szczęśliwe, zajmując wysokie stanowiska, walcząc o pracę, niestety pozbawiają się cudownej beztroski, która kobiecie była przypisana, ale także możliwości zajęcia się gruntownie domem i wychowaniem dzieci

Według Anny Popek, kobiety potrzebują głównie ciepła domowego ogniska i życzliwości, a środowisko pracy nie sprzyja budowaniu więzi czy dobrych relacji. Co ciekawe, niedługo Popek poprowadzi nowy program w TVP wspólnie z Zenkiem Martyniukiem. Od jakiegoś czasu jest też szefową PAP Life. Czy swoją wypowiedzią chciała powiedzieć, że nie jest szczęśliwa? W Polsce istnieje problem nierównej płacy kobiet i mężczyzn zajmujących te same stanowiska, co więcej, to mężczyźni zasiadają na kierowniczych fotelach częściej ze względu na płeć. Przed nami długa droga, by to zmienić, jednak niektórzy wolą zrobić krok w tył. 

Rząd chce premiować matki trójki i więcej dzieci emeryturą za ich posiadanie

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/10 miesięcy temu
Nikt w pewnym wieku nie powinien sobie pozwalać na publiczne polecenie bzdur, ponieważ wskazuje to na głupotę. Dziennikarka Popek nie jest zapewne siłą utrzymywana na stanowisku, zatem nic nie stoi na przeszkodzie, by resztę życia spędziła w domu przy garach.