POLECAMY

Broń dla Kowalskich?! Bez badań, dla każdego… Taki projekt jest w Sejmie!

W Sejmie jest projekt ustawy (pozytywnie zaopiniowany przez komisję!), która ma ułatwić dostęp Polaków do broni palnej. Będzie ją mógł mieć praktycznie każdy, kto zechce? Nie będzie badań psychiatrycznych, opinia policji nie będzie miała znaczenia?
Magda Klimkowska / 10 miesięcy temu
Broń dla Kowalskich?! Bez badań, dla każdego… Taki projekt jest w Sejmie! fot. Fotolia

- Broń jest prawem przyrodzonym człowieka. Nie może być tak, że człowiek musi udowodnić, że na broń zasłużył. Zgonie z naszym projektem to państwo musi udowodnić, że ktoś nie może posiadać broni - czytam, przy porannej kawie, w „Wyborczej” wypowiedź posła Bartosza Jóźwiaka z Kukiz’15. Czytam i od razu przypominam sobie te wszystkie masakry w amerykańskich szkołach, te „nieszczęśliwe wypadki”, kiedy to domownicy zastrzelili swoich bliskich przez przypadek… Jeszcze tego nam trzeba?!

13-latek  pozując z bronią na Instagramie przypadkowo się postrzelił! Skąd wzięła się broń w jego rękach?

Kto dziś może mieć broń w Polsce?

Dziś zdobycie broni w Polsce nie jest takie łatwe, jak kupno bułek (i dobrze!). Aby ją zdobyć trzeba przejść badania psychologiczne i wyjaśnić policji powody, dlaczego chce się mieć broń. Policjanci przeprowadzają wywiad środowiskowy. Trzeba być też niekaranym. Pozwolenia na broń nie dostanie ktoś, kto ma problemy psychiczne, jest uzależniony od narkotyków lub alkoholu. Co pięć lat trzeba przedstawiać nowe zaświadczenia od psychologa. 

 

Kto będzie mógł mieć broń w Polsce po zmianach prawa? 

Zgodnie z projektem Kukiz’15 (komisja ustawodawcza wydała już pozytywną opinię o tej ustawie) aby uzyskać pozwolenie na broń nie będzie potrzebna opinia psychologa, ale tylko zaświadczenie o stanie zdrowia wydane przez… lekarza rodzinnego! Pozwolenie nie będzie już wydawać policja, lecz urzędnicy starosty albo prezydenta miasta. Pozwolenie będą mogły dostać również osoby uzależnione, np. leczący się alkoholicy.

12-latek przypadkowo zastrzelił koleżankę w czasie realcji na żywo! Jak do tego doszło?

Kto chce żeby broń była łatwiej dostępna?

Nienawidzę broni, jestem pacyfistką. Jestem też matką i nie chcę, żeby do szkół moich dzieci wtargnęli szaleńcy z bronią. Wiem, że mogą to być terroryści, którzy kupują broń na czarno. Ale z wszelkich amrykańskich, światowych statystyk wynika, że znacznie więcej osób ginie właśnie na skutek użycia broni przez ludzi, którzy mieli ją w domu! Tak, znacznie więcej, niż jest zabitych przez islamistów.

Mam nadzieję, że ten pomysł popierają tylko jego twórcy - posłowie Kukiz’15. Mam nadzieję, że zostanie szybko odrzucony!

 

Polecamy! Czy krzyżyk na szyi coś jeszcze znaczy?

 

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (8)
/9 miesięcy temu
Zwracam się do was szanowna lewacka redakcjo portalu Polki.pl. Jesteście portalem NIE polskim tylko niemieckim co do ścisłości. Dla tych co twierdzą inaczej proszę sprawdźcie sami, nie trudno. Próbujecie nam Polakom robić wodę z mózgu. W Polsce na 100 obywateli przypada 1,2 sztuki broni, a dla przykładu w Niemczech ponad 30 sztuk na 100 obywateli!!!!!!!!!! Jesteśmy czterdziestomilionowym narodem prawie w całości rozbrojonym, ale niedługo się to zmieni. Dziś pozwolenie dostają nieliczni, czyli wybrańcy, bo pozwolenia wydaje policja. Niedługo to się zmieni bo pozwolenia będą wydawać starostwa powiatowe, bedzie jak w II RP. Każdy zdrowy psychiczne i także niekarany będzie mógł mieć broń żeby chronić własną rodzine. Niemcy maja już obiekcje co do powiększenia naszej armii do 200 tyś żołnierzy i do powrotu obowiązkowej służby wojskowej. Bądźmy silni a nie słabi!!!! Nie dajmy się zmanipulować lewackim niemiecki portalom!!! Oni pragną naszej słabości!! Za rządów PO Polska armia została rozbrojona!!!!!
/10 miesięcy temu
Po wprowadzeniu prawa do posiadania broni przez każdego Polaków zdecydowanie ubędzie , być może najwięcej ubędzie emerytów, którzy w zacietrzewieniu wystrzelają jeden drugiego, ZUS nie będzie musiał wypłacać emerytury Kowalskiemu więc pieniądze będzie można przeznaczyć na różne programy a nawet na premie dla pracowników miesiąca! Rozumiem już dlaczego rząd tak walczy o każde nowe życie ochraniając je prawnie już od poczęcia, wygląda bowiem na to, że każde życie będzie na wagę złota......
/10 miesięcy temu
jestem za dostępem i nie uważam, żeby w Polsce broń była trudno dostępna.Osoby zdrowe psychicznie i nie będące na bakier z prawem dostają zezwolenia.A że występuje o pozwolenie niewielka grupa pokazuje, że większość nie widzi takiej potrzeby. Znając Polskie realia, w pierwszej kolejności w broń zaopatrzyłby się przestępczy półświatek (bo choć mają, to od przybytku głowa nie boli) i margines społeczny. Głupich nie brakuje, nie dawajmy wszystkim broni.
POKAŻ KOMENTARZE (5)