Rozświetlić ciemność

Naturalny strach przed ciemnością powoduje, że dzieci zasypiające w pokojach z całkowicie wyłączonym oświetleniem często śnią koszmary, lub po prostu boją się w nich zostać samemu. Dyskretne oświetlenie pozwoli rozjaśnić mroczne lęki pozostawionych sam na sam ze swoją wyobraźnią dzieci.
/ 04.04.2008 22:23
Naturalny strach przed ciemnością powoduje, że dzieci zasypiające w pokojach z całkowicie wyłączonym oświetleniem często śnią koszmary, lub po prostu boją się w nich zostać samemu. Dyskretne oświetlenie pozwoli rozjaśnić mroczne lęki pozostawionych sam na sam ze swoją wyobraźnią dzieci.

Wielki mrok
Dzieci od najmłodszych lat rozwijają swoją fantazję. Rozświetlić ciemnośćJednak przez pierwsze lata nie odróżniają tego, co tworzy ich wyobraźnia, od tego co rzeczywiste. Rozwój wyobraźni to bardzo ważny etap w życiu dziecka. Jest ona niezbędna w życiu każdego z nas. Dzięki niej możemy nie tylko marzyć, ale także przewidywać, planować, tworzyć. Rozwijającej się wyobraźni małego dziecka towarzyszą lęki np. przed czarownicami, duchami i ciemnością. Ten ostatni lęk jest jednym z najczęstszych. Rozpoczyna się od ok. trzeciego roku życia, a trwać może nawet do wieku dojrzałego. Jak przełamać strach dziecka przed ciemnym pokojem? Jednym ze sposobów jest czytanie bajek terapeutycznych. Opowiadania takie są specjalnie napisane po to, by pomóc w rozwiązaniu konkretnego problemu (lęku). Dzieci chętnie słuchają bajek czytanych przez rodziców, a poprzez utożsamianie się z bohaterami opowiadań uczą się jak radzić sobie z lękami. Postępując podobnie jak ich książkowi ulubieńcy przełamują strach i obawy, które wcześniej je dręczyły.

Przyjazne światło
Aby dziecko zaakceptowało ciemność, warto je oswajać z nią stopniowo np. poprzez zostawianie uchylonychdrzwi, skąd przedostaje się strumień światła z drugiego pomieszczenia. Inną metodą możeRozświetlić ciemność być postawienie w pokoju dziecka lampki, która rozjaśni mrok delikatnym światełkiem. Firma OSRAM wprowadziła na rynek produkt, który idealnie spełni funkcję źródła światła do oświetlenia ogólnego oraz delikatnego, akcentowego rozjaśniania mroku. OSRAM DULUX EL DULED, bo o nim mowa to świetlówka kompaktowa i dioda LED w jednym. Połączenie obu tych źródeł jest bardzo funkcjonalne, gdyż nie trzeba kupować dwóch różnych żarówek lub dwóch lampek. W nocy moduł LED delikatnie rozjaśni mrok nocy, a wieczorem żarówka może być wykorzystywana jako energooszczędna świetlówka do tradycyjnego oświetlenia pokoju. Nowy produkt sprawdzi się także jako oświetlenie orientacyjne stosowane w nocy w korytarzach i holach. Ogromną zaletą nowoczesnej diody LED jest wysoka energooszczędność oraz jej długa trwałość. Obecnie diody LED należą do najnowocześniejszych i najszybciej rozwijających się źródeł światła.

Niezwykła żarówka OSRAM DULUX EL DULED to łatwy i funkcjonalny sposób na poradzenie sobie z dziecięcymi lękami. Delikatne światło wytwarzane przez małą diodę LED rozjaśni ciemność i pozwoli zasnąć maluchowi bez strachu.