Ogrody zimowe

Widok nieba i wlewających się promieni słońca do wnętrza. Popołudniowa kawa, czy poobiednia drzemka pośród zieleni przez cały rok. W naszym klimacie możliwie jest to tylko dzięki ogrodom zimowym. Dlatego zatrzymaj zieleń lata przez cały rok. Wybierz lekką, drewniano-aluminiową konstrukcje firmy Adpol lub zamień betonową ścianę na imponującą i godną pozazdroszczenia fasadę.
/ 28.09.2007 13:17
Widok nieba i wlewających się promieni słońca do wnętrza. Popołudniowa kawa, czy poobiednia drzemka pośród zieleni przez cały rok. W naszym klimacie możliwie jest to tylko dzięki ogrodom zimowym. Dlatego zatrzymaj zieleń lata przez cały rok. Wybierz lekką, drewniano-aluminiową konstrukcje firmy Adpol lub zamień betonową ścianę na imponującą i godną pozazdroszczenia fasadę.

Chłód przez większą część roku, zachmurzenia oraz wzrost wilgotności to efekt klimatu umiarkowanego w Polsce, na który oddziałują przede wszystkim masy powierza polarno-morskiego. Ciepłe i pełne słońca dni przypadają na niewielką część lata. Zatrzymaj je w zimowych ogrodach firmy Adpol S.A.

Oszklona i zarazem lekka, bo drewniano-aluminiowa konstrukcja firmy Adpol S.A. Dla jednych ogród zimowy, dla innych oranżeria. Można zaplanować ją podczas projektowania budynku lub jego budowy, a co najważniejsze dostawić już do istniejącego. Ilość rozwiązań tak jak zastosowań jest imponująca: od zabudowy balkonu, tarasu części poddasza, po dostawienie szklanego wykuszu, powiększającego przestrzeń samego budynku i stanowiącego naturalny łącznik pomiędzy domem a ogrodem. Prócz przyjemności, jaką dają drewnianiano-aluminiowe ogrody zimowe firmy Adpol, konstrukcje te poprawiają również bilans cieplny budynku.

Projektowane i wykonywane przez firmą ADPOL S.A. ogrody zimowe charakteryzuje szczelność, zapewniająca optymalną temperaturę wewnątrz pomieszczenia, odpowiednia wentylacja oraz lekka, wytrzymała i całkowicie odporna na odkształcenia konstrukcja. Powstała ona w oparciu o system drewniano-aluminiowych profili.

Od wewnątrz budynku znajduje się drewniany stelaż, wykonany z klejonych i impregnowanych elementów. Po stronie zewnętrznej budynku, stelaż obłożony jest systemowym profilem aluminiowym. Profile te odpowiedzialne są za statykę konstrukcji jak również za niski koszt zużywanej energii cieplnej oraz znakomicie dopełniają proponowane przez firmę Adpol połączenie szklanego dachu i szklanej ściany konstrukcją „szyba w szybę”. Scalenie to w pełni zabezpiecza i umożliwia prawidłowe odprowadzenie wody z górnej części ogrodu.
Konstrukcja drewniana może być wykonana np. z sosny, red meranti, cedru kanadyjskiego, dębu oraz z modrzewiu przy zastosowaniu różnorodnej kolorystyki drewna wg palety kolorów standardowych i niestandardowych ADPOL, aluminium występuje w kolorystyce wg palety kolorów RAL.
Dodatkowo istnieje możliwość wyboru pakietów szklarskich o grubości 24 mm – 42 mm, współczynniku przenikania ciepła (U) mniejszym bądź równym 1,0 lub z szybami o podwyższonej odporności na włamanie, a także z finezyjnymi szybami ornamentowymi i witrażami. Korzystanie z tarasu lub balkonu stanie się więc niezależną od pogody przyjemnością.

Podobnie jak ogrody zimowe, coraz większym zainteresowaniem cieszą się efektowne fasady firmy Adpol S.A. Konstrukcje o szczególnie dużej dekoracyjności, często monumentalne spełniają funkcje reprezentacyjne wobec całego budynku. Konstrukcje fasad tworzą drewniane struktury, które zabezpieczone są od zewnątrz aluminiowymi nakładkami oraz pakietami szklarskimi. Stanowiące konstrukcję słupy maja grubość około 50 mm – 60 mm oraz przyjętą w zależności od kształtu, czy wysokości samej konstrukcji głębokość. Istnieje możliwość indywidualnego doboru gatunku drewna jak sosna, red meranti, dąb, modrzew, czy cedr kanadyjski oraz barwy począwszy od kolorów transparentnych, nadających głębię drewnu po kolory kryte. Od strony zewnętrznej całość chroni system nakładek aluminiowych, montowanych za pomocą złączy systemowych. Ich barwę można wybrać z pomiędzy 194 kolorów palety RAL, dopasowując je do stylu i kolorystyki elewacji budynku lub samych pakietów szklarskich. Tak dopracowane w szczegółach fasady firmy Adpol S.A. są zapewne nie tylko ciekawym fragmentem projektu architektonicznego, ale także elementem wyróżniającym budynek. Dodatkowo, projektowane i realizowane przez firmę ADPOL S.A. fasady są gwarantem trwałości, precyzji i satysfakcji dla najbardziej wymagającego klienta.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/28.09.2017 20:38
Super ogrody zimowe vel Szklane Dachy -> dachytarasowe.eu
/13.05.2016 14:54
Niedawno projektowaliśmy zabudowę tarasu w hotelu tworzyliśmy dodatkową przestrzeń ze stolikami restauracyjnymi. Projekt wykonywała firma Daro Dariusza Rosłon (tel. 502 503  622, ) i naprawdę usługa na najwyższym poziomie. Zabudowa jest świetna, firma wykorzystuje konstrukcje aluminiowe i szklane francuskiej marki Flandria. Taras wygląda bardzo elegancko.
/30.01.2011 23:41
Zanim zaczniesz- przeczytaj www.nowoczesneogrodyzimowe.blogspot.com, a na pewno ci będzie łatwiej.
POKAŻ KOMENTARZE (1)