Jak przekonać partnera do wspólnych ćwiczeń?

Nie każdy z nas z ochotą wkłada trampki i idzie biegać… Co zrobić z oporną połówką?
/ 25.02.2013 07:26

Nie każdy z nas z ochotą wkłada trampki i idzie biegać… Co zrobić z oporną połówką?

Jak przekonać partnera do wspólnych ćwiczeń?

depositphotos.com

Razem szczuplej i zdrowiej
Naukowcy i trenerzy nie mają wątpliwości – trening razem jest efektywniejszy, bo wykonujemy go regularniej i z większym zaangażowaniem. Co więcej, współzawodnictwo często posuwa do przodu nasze ograniczenia pozwalając zwiększać dystans, czas, liczbę powtórzeń czy intensywność wysiłku szybciej niż robilibyśmy to sami. Istnieją również dowody na to, że szczupłość chodzi w parach, bo gdy dwie osoby dbają o linię łatwiej jest oprzeć się pokusom i tuczącym nawykom. Wreszcie, nie ma tez wątpliwości że trenowanie razem to świetny sposób na zbliżenie się do siebie, na pogłębienie wspólnych pasji i danie związkowi nowego, trwałego cementu, który nie legnie tak szybko pod upływem czasu.

On leniwy
Niestety, tak z jak z seksem, ochota na wysiłek fizyczny rzadko jest u dwojga identyczna. Wtedy na bardziej aktywnym, zdeterminowanym partnerze spoczywa ciężar wyciągnięcia drugiego do parku, siłowni czy na basem. Oto garść wskazówek jak to zrobić….

1. Poproś o pomoc

Ludzie nie lubią być do czegoś zmuszani, ale gdy dasz im poczucie satysfakcji zaraz chętniej odniosą się do aktywności. Powiedz partnerowi, że potrzebujesz kogoś kto zmierzy ci czas albo będzie narzucał tempo biegu, spytaj o pokazanie stylu pływackiego lub innej techniki sportu. Wybieraj aktywności, które interesują i bawią partnera.

2. Daj mu dobry przykład

Biegaj co rano i ćwicz, chodź na basen i podziwiaj swoje nowe mięśnie w lustrze, Gwarantujemy, że na taką zdrową manię trudno długo patrzyć nic nie robiąc. Dodatkowo, nie zaszkodzi jeśli wspomnisz o innych przystojnych kolegach czy ładnych koleżankach ciężko trenujących…

3. Zmień sposób randkowania

Jeśli do tej pory chodziliście zawsze na pizzę lub piwo, tym razem zaproponuj kręgle, biegówki, łyżwy, kajak, basen, itp. Wpleć w wasze aktywności typowe randkowe elementy takie jak pocałunki, czułości, flirt.

4. Pomyśl o gadżetach

Mężczyźni szaleją na punkcie nowych technologii i wszystkie gadżety mierzące osiągi treningowe, czas, dystans, tempo, GPS na piesze wędrówki itd. wspaniale mobilizują ich do ruszenia się z domu.

5. Próbujcie nowych rzeczy

Trudno jest zachęcić kogoś do sportu, z którym ma negatywne skojarzenia. Jeśli jednak będziecie w ramach przygody próbować razem nowych, nieznanych Wam rzeczy, to jest szansa, że któryś z kolejnych sportów okaże się nową pasją. Wypróbujcie squasha, golfa, piłki wodnej, jazdy konnej, kitesurfingu, windsurfingu, aikido, itd. Jeśli pozwolisz mu wybrać co będziecie robić to masz znacznie większe szanse na sukces!