Znane rodzeństwa show-biznesu

Więzy krwi to zazwyczaj podstawa najczęstszych powiązań w show-biznesie – i do tego najbardziej udane. O ile w pewnym momencie współpraca nie przeradza się w czystą rywalizację.
/ 09.10.2009 07:55
Więzy krwi to zazwyczaj podstawa najczęstszych powiązań w show-biznesie – i do tego najbardziej udane. O ile w pewnym momencie współpraca nie przeradza się w czystą rywalizację.

Z rodziną wychodzi się dobrze tylko na zdjęciach? W przypadku tych rodzeństw można mówić o całkowitej odwrotności.

Bracia Mroczek, czyli Marcin i Rafał

Znane rodzeństwa show-biznesu

Podbili serca fanów „M jak miłość”, którzy śledzili ich pierwsze kroki w aktorstwie, a w rzeczywistości sztywną i „drewnianą” grę czystej krwi amatorów. Ale co to kogo obchodziło, ważne, że bliźniacy w serialu byli sympatyczni, pomocni, przesłodzeni do granic dobrego smaku, choć od czasu do czasu każdemu zdarzały się gorsze dni w scenariuszu, co i tak nie przeszkodziło widzom w darzeniu ich sympatią. W każdym razie oglądalność serialowi rosła, popularność wszystkich aktorów także, a Mroczkowie zostali wywindowani na gwiazdy wielkiego formatu. I skorzystali z tego: udział w „Tańcu z Gwiazdami” (Marcin wystąpił także w ukraińskiej wersji show), zwycięstwo w tanecznej wersji Eurowizji przez Marcina, role w „Starej baśni”, otworzyli nawet swój biznes – założyli agencję artystyczną Mroczek House, która – jeśli wierzyć plotkom – została niedawno zamknięta. Po tanecznych sukcesach nie ma już także śladu, „parcie na szkło” braci ograniczyło się tylko do roli w macierzystym serialu – kółko show-biznesowe się zamknęło, ale bracia nadal pozostają wobec siebie lojalni. Tak samo jak wobec jedynego serialu, w którym ich chce ktokolwiek zatrudniać.

Mary-Kate i Ashley Olsen


Znane rodzeństwa show-biznesu
wallpapers.free-review.net

Dwie najbardziej znane bliźniaczki show-biznesu. Kto ich nie pamięta z kultowego amerykańskiego sitcomu „Pełna chata”? Małe, słodkie blondynki zaczęły grać na zmianę rolę Michelle Tanner w serialu w wieku już dziewięciu miesięcy i rosły na planie przez kilka następnych lat. Uwielbiane przez Amerykanów, zaczęły się pojawiać w niemal we wszystkich telewizyjnych filmach familijnych, wikłając się zazwyczaj w jedną, fabularną historię pomyłek, zazwyczaj polegającej na tym, że siostry poznają się, gdy są już dorosłe i odkrywają, że albo są ze sobą spokrewnione, a zostały rozdzielone w wieku niemowlęcym, albo że są sobie zupełnie obcymi osobami i jednocześnie sobowtórami. Szło im nieźle, dopóki nie postanowiły podjąć się bardziej ambitnych ról czy też raczej udziału w kinowych produkcjach – i od razu dostały Złotą Malinę za występ w filmie „Nowy Jork, nowa miłość” w kategorii najgorszy duet filmowy, co było główną przyczyną zarzucenia kariery aktorskiej, co jednak nie odbiło się w ogóle na ich interesach. Ciekawsze jest to, że już w wieku dziewięciu lat (w 1993 roku) założyły swoją pierwszą firmę Dualstar, która zajmowała się produkcją filmów i gadżetów, kilka lat potem zaczęły wydawać swój własny magazyn, a jeszcze później zainteresowały się stworzeniem własnej marki odzieżowej. Ze słodkich, niewinnych blondynek nie zostało już więc praktycznie nic, na ich miejsce weszły dwie przedsiębiorcze kobiety, które w biznesie czują się jak ryby w wodzie.

Radosław i Cezary Pazura

Znane rodzeństwa show-biznesu
MWmedia

Obaj są wykształconymi aktorami, ale grającymi zupełnie inne charakterologicznie role: pierwszy celuje w bardziej poważnych, natomiast drugi – komediowych. Obaj są jednak równie znani w świecie polskiego aktorstwa, choć już z różnym oddźwiękiem w celebryckim półświatku.
Radek po powrocie z emigracyjnych wojaży po Austrii podjął studia na Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi, co zaowocowało pierwszymi rolami (m.in. u samego Machulskiego) już na pierwszym roku. Potem było coraz więcej propozycji filmowych od znanych reżyserów, a jego kariera zaczęła się szybko rozwijać – stał się cenionym aktorem filmowym, choć zawsze żałował, że nie miał czasu na granie w teatrze. W międzyczasie zaczął wspierać akcję charytatywną „Krewniacy”, propagującą krwiodawstwo na rzecz poszkodowanych w wypadkach samochodowych (sam brał udział w takim i omal nie stracił w nim życia). Mąż Doroty Choteckiej, także aktorki. W celebryckim środowisku jest go mało, bo strzeże swej prywatności i bardziej stara się rozwijać aktorsko niż towarzysko, w przeciwieństwie do jego brata Czarka, który od dawna częściej gości na okładkach kolorowych pism niż w filmach. Cezary także ukończył łódzką PWSFTviT, zagrał w kultowych „Psach” i „Krollu” Pasikowskiego, ale na tym można zakończyć jego ambitniejsze plany filmowe – potem posypały się role komediowe, co prawda liczne, ale coraz mniej ambitne. Ogromną falę popularności przyniosła mu rola policjanta Czarka w „13. posterunku”, ale jednocześnie zaszufladkowała go artystycznie, bo od tego czasu występował naprzemiennie w komediach i serialach. Od paru lat prowadzi także teleturnieje (m.in. „Strzał w 10” na Polsacie). Najgłośniej było o nim podczas ostatniego ślubu, jaki wziął z 21-letnią Edytą Zając.

Michael i Janet Jackson

Znane rodzeństwa show-biznesu
fashionabletv.files.wordpress.com

Sławna siostra swego jeszcze sławniejszego brata i na odwrót. Oboje zaczynali w zespole The Jackson Five, potem przemianowanego na The Jacksons, jednak pierwsze „skrzypce wokalne” śpiewał w nim Michael, Janet wspomagała zespół chórkiem z równie znaną siostrą La Toyą, znanej z późniejszych mniej muzycznych osiągnięć. Oboje jednak umieli przekuć to doświadczenie na sukces, pozostając wiernymi muzyce i rozwijając swoje kariery. Janet rozwijała także swoje pasje taneczne (układała własne choreografie) i aktorskie, ale główny nacisk kładła na śpiew: po kilkuletnich próbach i niepowodzeniach związanych z wybijaniem się na rynku muzycznych, przyszedł przełom w 1989 roku, kiedy wydała swój już czwarty studyjny album „Rhythm Nation 1814”, który pokrył się w krótkim czasie aż sześciokrotną platyną w USA, „skazując” młodszą siostrę Michaela na muzyczny sukces i stałe miejsce w panteonie gwiazd popu, tuż obok jej brata. Z kolei on swój marsz ku sławie rozpoczął kilka lat wcześniej, zaczynając od wyśpiewania swych największych hitów „Thriller” czy „Bille Jean”, uzupełniając je fenomenalnym moonwalkiem i robot-dancem, wydając kolejne płyty sprzedające się w milionach i zyskując tym samym miano Króla Popu. Oboje zawsze się wspierali, zarówno w działalności artystycznej (wspólny projekt „Scream”), jak i osobistych sprawach – szczególnie Janet Michaela, gdy ten co rusz miał problemy związane z lekami, operacjami i innymi fobiami. Na pogrzebie Jacksona Janet podkreśliła, że brat był dla niej jedną z ważniejszych osób w życiu i że nigdy nie pogodzi się z jego tragiczną śmiercią, choć wielu komentatorów pozwoliło sobie skomentować jej „poczucie braku” jako odcięcie od najlepszej wizytówki dla nazwiska Jackson, dzięki któremu wypłynęła jako gwiazda. No cóż, teraz, jak widać, po śmierci Jacksona można mówić wszystko, ale nie wszystkiemu trzeba od razu wierzyć.

Paweł i Dorota Deląg

Znane rodzeństwa show-biznesu
img.interia.pl

Drugie aktorskie rodzeństwo, tym razem mieszane. Wydaje się, że lepszą aktorką jest w tym duecie Dorota, a Paweł bardziej wygląda niż gra, choć może jest to wina roli, jakie gra, bo na razie wszystkie mają ten sam charakter: niezbyt skomplikowanej intelektualnie, ale świetnie wyglądającej ozdoby ekranu. Amant polskiego kina od paru lat próbuje swych aktorskich sił za granicą, bo w rodzimym kraju chyba skończyła się dla niego dobra passa: ostatnią większą rolą była rola Marka Winicjusza, ale film „Quo vadis” Kawalerowicza okazał się kompletną klapą i Pawłowi pozostało już tylko łapać się ról serialowych. Od tego czasu gra tylko w sitcomach i większych produkcjach „odcinkowych” („Niania”, „Na dobre i na złe”), ale jego kreacje przechodzą bez echa. Z kolei Dorota, żyjąca z początku trochę w cieniu swego brata, wydaje się być bardziej utalentowana, ale nadal  z racji innych propozycji tkwi w serialowych rolach, które nie pozwalają jej się rozwinąć. A talent ma. I urodę, choć może nie tak klasyczną, ale zapadającą w pamięć. Czas pokaże, czy podobnie jak brat nie zacznie grać za granicą – tym razem w filmach.

Monica i Penelopé Cruz

Znane rodzeństwa show-biznesu
thesegoto11.files.wordpress.com

Tak naprawdę chodzi tutaj bardziej o przypadkowe odkrycie podobieństwa pięknych sióstr Cruz, z których tak naprawdę Penelopé jest gwiazdą hiszpańskiego aktorstwa, a Monica jej równie pięknym odbiciem, ale tylko pod względem urody. Pierwsza z nich to muza Almodovara, notabene laureatka Oscara za rolę w jednym z jego filmów, po prostu aktorskie oraz modelarskie odkrycie, druga zaś ma na koncie kilka ról w małych, hiszpańskich produkcjach i sesje zdjęciowe dla magazynów mody. Jako siostry zasłynęły, gdy pojawiły obie pojawiły się w sesji zdjęciowej firmy MANGO, dla której zaprezentowały jej najnowszą kolekcję ubrań. Podobne jak dwie krople wody, choć nie są bliźniaczkami, powalają urodą, zmysłowością i po prostu „tym czymś” na równie podobnym poziomie. Z pewnością jest to jedno z piękniejszych rodzeństw show-biznesu.


Magdalena Mania
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/09.10.2009 19:29
mroczki breloczki
/09.10.2009 12:29
Siostry Cruze moje idolki