„Botoks” idzie po rekord. Zdumiewający wynik filmu, na którym widzowie mdleją i wymiotują

Recenzje, opinie i relacje mrożą krew w żyłach, a widzów tylko więcej i więcej... Dlaczego?
„Botoks” idzie po rekord. Zdumiewający wynik filmu, na którym widzowie mdleją i wymiotują fot. materiały prasowe

„Botoks” to jeden z bardziej nagłaśnianych filmów roku, a od momentu premiery jest żywo komentowany, recenzowany, i to w dosadny sposób. Krytycy nie zostawiają na nim suchej nitki, część aktorów stara się obronić produkcję, a co na to sam Patryk Vega? Czy „Botoks” jest naprawdę zły?

Oczekiwany film Patryka Vegi miał rzucić światło na służbę zdrowia, ale okazał się być dużym rozczarowaniem. Zamiast pobudzić do dyskusji - skądinąd ważnej i potrzebnej - zaczął być wyśmiewany i mieszany z błotem. Czy słusznie? dialogi, scenariusz, postaci - wszystko to określane jest jako złe i wstrętne. Przedstawia lekarzy jako bezlitosnych morderców i szkodliwość społeczną - jednak w stylu dającym wiele do życzenia.

„Każdy lekarzyk ma swój cmentarzyk”. Film miał być hitem
 

Vega, który napisał dziś u siebie na Facebooku o tym, że jego film jest światłem w świecie ogarniętym ciemnością, broni swojego filmu i aktorów. W ciągu 3 dni film obejrzało 711 tysięcy widzów. Reżyser podziękował widzom za obecność.

Dziękuję Wam, że poszliście na mój film, chociaż mówiono Wam, byście tego nie robili. Cieszę się, że od tej chwili to Wy będziecie mówić o "Botoksie", bo nie zagłuszy Was żadna kłamliwa, pisana na zlecenie recenzja.

Film jest brutalny - wstrząsające sceny w „Botoskie”

Fani twórczości Vegi, w tym mocnego „Pitbulla”, zapewne spodziewali się podobnego rodzaju rozrywki. Jednak tak produkcja wykracza poza granice dobrego smaku. Okrutną sceną w całym filmie jest zbliżenie na płód tuż po aborcji. Do sali wchodzi pielęgniarka, która nachyla się nad tacą i sprawdza, dialogując z lekarze: „- Jeszcze żyje. - To uduś poduszką”. W innej scenie bohaterka Agnieszki Dygant trzyma w dłoniach laleczkę, która ma symbolizować wydalony z ciała po poronieniu płód... zbliżenia na cięcia cesarskie, przekuwany worek owodniowy i wytryskujące wody płodowe czy wyjmowanie sinego noworodka z rozciętego i zakrwawionego brzucha. Aktorki są jednak dumne z sukcesu filmu, niezależnie od smrodku, który ciągnie się za nim.

Co więcej, po seansie możemy być niemal pewni, że poznamy większość polskich przekleństw i wulgaryzmów. Środowisko lekarzy ma prawo do najgłośniejszej krytyki: Vega ukazał ich jako niekompetentnych, chciwych, dwulicowych.

„Botoks” jest dla mnie filmem obrzydliwym - Kajetan Kusina kusinanakulture.pl
 

Film jest szeroko komentowany w mediach - Kuba Wojewódzki, Grażyna Szapołowska czy Karolina Korwin-Piotrowska zabrali głos w dyskusji na temat sensu tej produkcji.

Sonia Bohosiewicz, o czym mówi na Plejadzie, odmówiła grania w tym czymś. Miała odwagę powiedzieć, że nie zgadza się z tym, co jest w scenariuszu. Konsekwencja, to słowo, którego nie znają. To strasznie przykre, bo ci ludzie, chcemy tego, czy nie, mają spory wpływ na rzeczywistość. Wysyłają jakiś komunikat swym fanom. 
- Karolina Korwin-Piotrowska.

Patryk Vega wykreował cztery kobiece postacie związane ze służbą zdrowia, które cofają się w rozwoju emocjonalnym i mszczą się na biednych pacjentach. Przez dwie godziny męczą się straszliwie, aby widzowie dostali opartą o uprzedzenia prymitywną rozrywkę oraz ideologię pro-life. I choć tak naprawdę powinno się opuścić kino już na początku seansu to jednak sale pozostają pełne do samego końca. Widzowie są ciekawi - w jaki jeszcze sposób aktorzy upodlą się w imię historii "inspirowanych prawdziwymi wydarzeniami" i "głębi scenariusza".
- Łukasz Brzezicki, wirtualnemedia.pl

Iść czy nie iść do kina? Jeżeli kogoś kręci wizja seksu z owczarkiem niemieckim – owszem, niech idzie. Patryk Vega chciał obalić tematy tabu, jakimi są koncerny farmaceutyczne i aborcja. Ponoć wzorował się na prawdziwych historiach, a scenariusz to samo życie. Wyszło... patologicznie. Nie wiadomo, czemu film, któremu może i przyświecała zacna idea, w ogóle powstał w takiej formie. Kilka minut seansu, którego uświadczyłam pokazał mi, jak marnym widzem jest każdy z tych 711 tysięcy stojących po bilety klientów, którzy uznają „Botoks” za dobre kino.

6 najbardziej niebezpiecznych kobiet polskiego kina

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/rok temu
Osobiście film bardzo mi się podobał. Był mocny ale uważam że wcale nie przesądzony. Z przykrością to mówię ale niestetyna patologi ciąży w szpitalu nie takie rzeczy widziałam, słyszałam krzyki kobiet, które nie chciały rodzić martwych dzieci, łazienki we krwi itp. Do tego uważam że 90% personelu medycznego nie robi tego z zamiłowania do ludzkiego życia i chęci pomocy dla nich to zwykła praca a najlepiej żeby wszyscy poumierali i będzie spokój. Film polecam.
/rok temu
oczywiście filmy są pewnym wyolbrzymnieniem problemow któe jednak istnieją. Taki ostry scenariusz nie dzieje się z powietrza. ostatnio widzialam amerykanski the killing w ktorym morderca seryjny nie zostal ujawniony bo wysoko postawionym policjantem. Oczywiscie swiadomosc ze cos sie odbywa chocby aborcja, a w fizycznie zobaczenie tego na ekranie może budzić wiele sprzecznych uczuć. Ostatnie filmy Vegi były ostre. Wydaje mi się, żeby mieć własną opinię warto samemu obejrzeć film. Rozumiem, ze film ktorej tematyka jest medyczna i zwiazana z firmami farmaceutycznymi powinny byc delikatny i poprawny politycznie. Chocby jak ta historia gdzie kobieta sama na porodowce bez opieki lekarzy urodzila dziecko. Czy historia lekarza ktory przed 20 lat dokonywal setki aborcji, i nagle mu sie sie sumienie wlaczylo. Takie filmy maja wstrząsać. Moim zdaniem warto taki obejrzec by chociaz mniec wlasna opienie. Pare lat temu w kinach byly galerianki polski film bez wzgledu na jakosc filmu uswiadamnia czym jest sponsoring wazny problem spoleczny. Czy tez ambitne filmy chocby almodovara mowiace o homoseksualizmie, trans itd. Chocby film 50 twarzy greya ktory budzi sensacje na calym swiecie nie dlatego ze mamy historie romantyczna. Tylko ze mamy lekkie sceny sado-maso. Przelamuje pewne tabu. Oczywiscie filmy ktore wymienilam sa roznej jakosci i kategorii, ale ich zadaniem jest pokazac rzeczywistosc. W ktorej chcemy czy nie, zyjemy. Historie z przed paru lat kiedy kinascie osob byly zakazone w szpitalu HCV przez zadniedbania, czy zabawy pielegniarek wczesniakami i narazanie icj na utrate zycia i zdrowia. to tez nie dokonca piekna, ale okrutna rzeczywitsosc. Przeciez to nie jest film dla dzieci w zwiazku z tym jesli ktos chce obejrzec wie na co sie pisze. pozdrawiam