Nowy trener reprezentacji wybrany! To wujek kluczowego piłkarza kadry

Polski Związek Piłki Nożnej wybrał nowego trenera kadry. To Jerzy Brzęczek.
Marta Kosakowska / 4 miesiące temu
Nowy trener reprezentacji wybrany! To wujek kluczowego piłkarza kadry fot. ONS

PZPN poinformował o wyborze nowego trenera polskiej kadry. To Jerzy Brzęczek. Oficjalna prezentacja nowego selekcjonera zaplanowana jest na poniedziałek, 23 lipca. Wtedy poznamy również nowy sztab szkoleniowy biało-czerwonych. Co już dziś wiadomo o nowym trenerze reprezentacji?

Kim jest Jerzy Brzęczek?

Jerzy Brzęczek ma 47 lat. Urodził się w Truskolasach. Jest byłym piłkarzem. Występował w kadrze narodowej. Z orłem na piersi zagrał 42 mecze. Był również kapitanem biało-czerwonych. Jego największy sukces to wicemistrzostwo olimpijskie w Barcelonie w 1992 roku. Grał w barwach polskich klubów: Rakowo Częstochowa, Olimpia Poznań, Lech Poznań, Górnik Zabrze, GKS Katowice. Za granicą występował w: Tirolu Innsbruck, LASK, Maccabi Hajfa, Sturmie Graz, FC Karnten i Wacker Tirol.

Po zakończeniu kariery piłkarskiej, rozpoczął pracę jako trener. Prowadził kolejno drużyny: Rakowo Częstochowa, Lechia Gdańsk oraz GKS Katowice.

Księżna Kate upomina księcia Williama. Jej wzrok mówi wszystko! Filmik podbija sieć

Syn nowego trenera kadry gra w młodzieżowej reprezentacji Polski. Prywatnie Jerzy Brzęczek jest wujkiem Kuby Błaszczykowskiego.

Przeczytaj:
Marina w 2 tygodnie wróciła do figury sprzed ciąży! Jak to możliwe?
Małgorzata Socha wybrała oryginalne imię dla dziecka! Przebiła Marinę?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/4 miesiące temu
Jakiej drużyny , pacanie RAKOWO ? NIE PISZ JAK NIE POTRAFISZ !1