Wybory Miss World

Tylko igrzyska olimpijskie i piłkarskie mistrzostwa świata przyciągają przed telewizory więcej widzów niż wybory najpiękniejszej kobiety świata.
/ 28.09.2006 09:09
wybory1.jpgWybory Miss World będzie transmitowało ponad 200 stacji telewizyjnych. Ich organizatorzy szacują, że w sobotę 30 września przed telewizorami zasiądzie co najmniej 2 mld mieszkańców naszego globu. W tym roku, po raz pierwszy w 56-letniej historii konkursu, został on zorganizowany w Polsce.

O koronę Miss World walczyć będą w Warszawie reprezentantki ponad stu krajów. Przygotowując się do gali finałowej, piękności z całego świata spędziły u nas miesiąc. W tym samym czasie telewizje ich ojczystych krajów pokazywały minireportaże z ich pobytu, nakręcone w najpiękniejszych zakątkach naszego kraju. Specjaliści od reklamy zacierają ręce, bo uważają, że to ogromna promocja Polski i szansa na poprawę kiepskiego wizerunku za granicą. Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową policzył, że polskie regiony, chcąc osiągnąć efekt promocyjny zbliżony do tego, jaki uzyskają w trakcie wyborów najpiękniejszej, musiałyby przeznaczyć na promocję co najmniej 30 mln zł! Ten sam instytut oszacował, że dzięki wyborom Miss World w ciągu najbliższych czterech lat liczba turystów odwiedzających Polskę wzrośnie o 5 mln osób.

Póki co jednak wszystkim nam marzy się powtórka z roku 1989, kiedy w Hongkongu koronę Miss World i tytuł najpiękniejszej zdobyła Aneta Kręglicka. Podczas sobotniej gali finałowej będziemy więc gorąco kibicować naszej reprezentantce, Marzenie Cieślik.

Wybory Miss World 2006 – TVP 2, sobota 30 września, godz. 20.00