Viola Kołakowska miała wirusa HPV fot. ONS

Viola Kołakowska miała wirusa HPV

Gwiazda opowiedział o swoich zmaganiach z ciężką chorobą
/ 17.06.2013 13:11
Viola Kołakowska miała wirusa HPV fot. ONS

Gwiazdy coraz częściej publicznie przyznają się do swoich słabości, a także chorób z którymi przyszło im walczyć. W ten sposób wspierają innych, którzy borykają się z podobnymi problemami oraz dają im nadzieję, że można pokonać wszelkie problemy. Dziś w "Dzień Dobry TVN" Viola Kołakowska pierwszy raz opowiedziała o tym, iż jest nosicielką wirusa HPV.

O tym, że partnerka i matka dwójki dzieci Tomasza Karolaka zmaga się z ciężką chorobą było wiadomo już od jakiegoś czasu. Była modelka w jednym z ostatnich wywiadów powiedziała, że jeśli będzie gotowa, to opowie o swojej chorobie. Ten moment właśnie nadszedł.
 

- Badanie cytologiczne wskazało, że jest to stan przednowotworowy, nieinwazyjny. Pobrano wycinki, na jakim to jest etapie. Okazało się, że to stan, którym się należy zająć zaraz po ciąży, żeby nie było za późno. Po ciąży przeszłam operację. Na szczęście nie miałam nowotworu złośliwego. Wszystko się dobrze skończyło - wyznała Kołakowska w "DD TVN".


Gwiazda w telewizyjnym studiu zaapelowała również do wszystkich kobiet, aby nie bały się pójść do lekarza, gdyż wcześnie wykrytego wirusa można wyleczyć. Kołakowska dodała również, że informacja na temat jej choroby na początku ją sparaliżowała. Na szczęście w odpowiednim momencie wzięła się w garść i podjęła walkę.

Cieszymy się bardzo, że Kołakowska zdecydowała się opowiedzieć o swojej chorobie. Jej świadectwo z pewnością zwróci uwagę na zagrożenie jakie niesie wirus HPV, który nieleczony może doprowadzić do raka szyjki macicy. Violi życzymy dużo energi i jak najszybszego powrotu do pełnego zdrowia.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/25.04.2015 20:47
wszedzie tylko bebnia i pisza, ze na wirusa HPV nie ma lekarstwa !! a Tu prosze. Kolakowska uwiadamia wszystkie kobiety, ze jest inaczej... jeju, co za bzdury.