Turniej golfowy ze szczytnym celem

Już po raz czwarty Fundacja Rolanda McDonalda zorganizowała charytatywny turniej golfowy Polish McMasters Golf Tournament.
/ 07.06.2006 15:32
golf-copy.jpgMiłośnicy golfa pojawili się 26 maja na polu golfowym w Rajszewie koło Warszawy. Tym razem nie wynik był najważniejszy, ale szczytny cel - Fundacja Ronalda McDonalda zbiera w ten sposób fundusze na realizację programów niosących pomoc dzieciom dotkniętym chorobami nowotworowymi.

Na początku imprezy, w ramach Akademii golfa uczestnicy ćwiczyli pod okiem instruktorów uderzenia na driving range. Zanim stanęli w szranki sportowej rywalizacji, odbyła się aukcja charytatywna obrazków wykonanych przez małych pacjentów Szpitala Dziecięcego przy ul. Litewskiej w Warszawie oraz przedmiotów niespodzianek przekazanych przez sponsorów i przyjaciół fundacji. Prawdziwy bój uczestnicy stoczyli o deskę snowboardową Mateusza Ligockiego, na której nasz eksportowy zawodnik wywalczył punkty do tegorocznego występu olimpijskiego. Nie mniejszym zainteresowanie cieszyła się piłka nożna z autografem Artura Boruca. W sumie podczas licytacji zebrano prawie 57 tysięcy złotych, które zostaną przekazane na realizację programów szkolenia lekarzy we wczesnym wykrywaniu nowotworów u dzieci oraz działalność specjalnego ambulansu medycznego fundacji.

Wśród gości nie zabrakło gwiazd: w turnieju wzięli udział Grażyna Wolszczak z Cezarym Harasimowiczem, Maciej Orłoś, znani snowboardziści Paulina i Mateusz Ligoccy, Marta Kielczyk, Fiolka Najdenowicz i Henryk Sawka. W zespole, który zajął pierwsze miejsce znalazł się Cezary Harasimowicz oraz Henryk Sawka.

Redakcja portalu polki.pl oraz magazynu VIVA! objęły w tym roku imprezę patronatem medialnym.

golf_1.jpg

golf_1.jpg

golf_3.jpg

golf_3.jpg

golf_3.jpg

golf_3.jpg