„Zdrowie jest ważniejsze niż przyjemność” - Mariola Bojarska-Ferenc wbija szpilę Dominice Gwit za promowanie otyłości

Dominika Gwit niedawno przyznała, że doskonale czuje się w swoim ciele. Niestety nie każdemu spodobało się wyznanie aktorki. Mariola Bojarska-Ferenc uważa, że gwiazda powinna zwracać większą uwagę na swoje zdrowie.
/ 8 miesięcy temu
Mariola Bojarska-Ferenc, Dominika Gwit fot. ONS

Dominika Gwit nie ma łatwego życia. Odkąd aktorka po spektakularnej metamorfozie (schudła ponad 50 kg!), znów przytyła, musi mierzyć się z hejtem w sieci. Choć gwiazda przyznaje, że zaakceptowała swoją figurę, to niektórzy zarzucają jej, że swoją postawą promuje otyłość.

Mariola Bojarska-Ferenc krytykuje Dominikę Gwit

Dominika Gwit przestała walczyć o figurę modelki. Przeciwnie - obecnie śmiało mówi o tym, że świetnie czuje się swoim ciele. Zachęca również inne kobiety, by akceptowały swoje sylwetki. Zajęła się m.in. organizacją warsztatów dla kobiet z nadprogramowymi kilogramami. Choć Dominika Gwit ma bardzo pozytywny odzew w sieci, to jej postawa nie każdemu przypadła do gustu. Skrytykowała ją m.in. trenerka Mariola Bojarska Ferenc. W rozmowie z Wideoportalem zwróciła uwagę na problem otyłości, która może być groźna dla zdrowia.

Nie jestem za tym, powiem szczerze. Świetnie, że Dominika się z tym czuje dobrze (...). Ja bym nie epatowała aż tak, że ta otyłość jest fajna. Bo pamiętajmy, że tutaj w ogóle nie mówimy o estetyce. To czy komuś się podoba Dominika Gwit, czy nie, to jest odrębna sprawa. Mówimy tu w kontekście zdrowia
- zaznaczyła Mariola Bojarska-Ferenc.

Następnie trenerka zaczęła wyliczać ryzyko chorób, które niesie ze sobą otyłość m.in. cukrzycy, chorób serca, stawów oraz wielu innych. Podkreśliła, że zwracanie uwagi na nadwagę nie ma na celu krytyki samej w sobie, lecz jest troską o zdrowie tej osoby.

Jeśli ktoś nie chce żyć długo, to niech sobie robi, co chce. Każdy jest trochę odpowiedzialny za swoje życie
- powiedziała.

„Grzech tak wyglądać zaraz po porodzie” - internautki zachwycone sylwetką Edyty Pazury. Co za talia!

Najważniejsze jest zdrowie i myślę, że pani Dominika też o tym wie. Myślę, że zdaje sobie sprawę i mam nadzieję, że dojdzie to do niej, że zdrowie jest czasami ważniejsze niż taka zwykła przyjemność
- zakończyła swoją wypowiedź Bojarska-Ferenc.

Co o tym sądzisz? Kto ma rację? A może po prostu warto być zwyczajnie szczęśliwym... w każdym rozmiarze?

Przeczytaj:
Anna Lewandowska z córką na trybunach Narodowego! Urocza Klara z szalikiem reprezentacji
Księżna Kate też potrafi się złościć na swoje dzieci! Ten gest wobec księżniczki Charlotte zrozumie każda mama

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/7 miesięcy temu
Nieproszone rady nie są na miejscu, ale p. Bojarska jest znana z przekraczania granic równie dobrze, albo i lepiej niż z fitnesów...
/7 miesięcy temu
Ona jest bardzo niska.Jak ją widziałam na żywo.Odnosi się wrażenie,że grawitacja robi swoje i chodzi bardzo wygięta do tyłu.
/7 miesięcy temu
Ta kobieta jest tak otyła, że a nieprzyjemnie się patrzy